Esen Plastik 40. yılını kutladı

  Esen Plastik 40. yılını kutladı
   Poex

   İzmir’de 1976 yılında üç kişilik ekiple, 500 metrekarelik atölyede kurulan ve bugün Türkiye’nin büyük plastik imalatçıları arasında yer alan Esen Plastik 40. yılını çalışan ve yöneticileriyle kutladı.

   Günümüzde altyapı, üstyapı, zirai sulama sektörlerine yönelik ürettiği tüm boru çeşitleriyle sektöründe lider marka haline gelen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, özverili çalışmalarından dolayı çalışanlarına teşekkür etti. Esen, “Bugün itibariyle Adana ve İzmir’de 200 bin metrekarelik tesis, 500’e yakın çalışan ve 100 milyon doları aşan ciroyla üretim yapıyoruz. Bu 40 yıl içinde hiçbir zaman Türkiye’nin geleceğine yönelik endişe duymadık. Her zaman büyüyeceğine ve bölgemizde bugün olduğu gibi etken bir güç olacağına inanarak hareket ettik ve planlarımızı buna göre oluşturduk. Sadece fabrika bazında değil; aynı zamanda kurumsallaşma gayretimizle bugünlere geldik. Bugün artık ikinci jenerasyonun da işin içinde olması, gerek Eren Bey gerekse Eldem Hanım’ın aktif görevde bulunması ve bu işi seviyor olmaları bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı” dedi.

   2015 yılında kapasite ve verimliliği artırmaya ve otomasyona yönelik yatırımlar yaptıklarını belirten Salih Esen, 40. yılda Esen Plastik markasını büyütmeye devam edeceklerini dile getirdi, “Yeni yılda Menemen Plastik İhtisas OSB’de sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın en modern plastik boru fabrikasının inşaatına başlayacağız. 80 bin metrekarelik alanda kurulacak Avrupa’nın en modern ve akıllı fabrikasında en modern otomasyon yönetmleriyle plastik boru üreteceğiz. Yeni ürün çeşitlerimizi de mevcut ürün gamımıza ilave ederek bu modern tesiste üretime geçeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine inancımızla yatırımlarımızı da hızlandırmak istiyoruz” dedi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ