Mazhar Zorlu MTAL, AB geri dönüşüm uygulamalarını Portekiz’de deneyimledi

  Mazhar Zorlu MTAL, AB geri dönüşüm uygulamalarını Portekiz’de deneyimledi
   Poex

   İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Avrupa’da Plastik Geri Dönüşüm ve Analiz Uygulamaları” konulu Erasmus+ projesini başarıyla tamamladı.

   Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Avrupa’da Plastik Geri Dönüşüm ve Analiz Uygulamaları” projesi ile 2018 ve 2019 yılları içerisinde iki yurtdışı staj faaliyetini tamamlayan Plastik Teknolojileri Bölümü öğrencileri Polonya’da bulunan Aviva Poland Mesleki Eğitim Merkezindeki staj tecrübesinin ardından Portekiz’de ambalaj filmleri üreticisi Plasrio firmasında Termal Analiz Uygulamaları alanında tamamladı.

   Gerçekleştirilen uluslararası staj hareketlilikleri sayesinde öğrencilerin plastik malzemelerin işlenmesinden geri dönüşünüme kadar pek çok aşamayı deneyimleyerek öğrenme imkanı bulduklarını paylaşan proje katılımcılarından Tekin Balkız, projenin Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çerçevesinde öğrenci temelli atılan önemli bir girişim olduğunu kaydetti. Balkız, “Başarıyla tamamlanan staj hareketliklerinin klasik eğitim müfredatının dışında mesleki eğitimde kaliteyi iyileştirmeye, öğrencilerimizin istihdam odaklı yetiştirilmesine, kurum kapasitesinin artırılmasına da katkı sağladı” açıklamasında bulundu.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ