Film endüstrisi büyümesini sürdürecek

  Film endüstrisi büyümesini sürdürecek
   Poex

   Applied Market Information (AMI) tarafından yayınlanan yeni rapora göre, 2022’den 2027’ye kadar Avrupa plastik endüstrisinin karşı karşıya kalacağı zorlukları gösteriyor.

   Uluslararası Para Fonu (IMF), Ekim ayında açıkladığı bilgilere göre, 2022’de Avrupa için yüzde 2,6 büyüme öngöreceğine işaret ediyor. Bu büyüme rakamı, Rusya ve Ukrayna hariç tutulduğunda daha yüksek seviyelerde. Gelişmiş Avrupa ülkeleri için ise büyüme yüzde 3,2 seviyesinde gerçekleşecek.

   Bununla birlikte, AMI’nin plastik tüketiminde binde 4’lük bir düşüş öngörmesiyle orijinal polimer pazarı daha az gelişme gösteriyor.

   En zayıf gösterge fiber ekstrüzyonunda olup, pandemi dönemi yükseliş gösteren hijyen ürünleri ile tıbbi dokunmamış kumaşlar ve halı üretimi yavaşlama eğilimini sürdürüyor.

   Maskeler, örtüler ve önlükler gibi ürünler çok güçlü talep gördü. Bunların bir kısmı Asya ülkelerinden Avrupa’ya ithal edildi, ancak çoğu Avrupa’da üretildi. Spunbond makinelerine de talep çok güçlüydü. Avrupa’da halı üretimi onlarca yıldır zayıf, ancak bu yılki enerji krizi maliyetleri daha da artırdı. Daha ucuz Asya ürünleri, ev halısı pazarındaki payında bir sıçrama yaratmaya devam ediyor. Otomotiv halılarında ise hacimler, bu pazardaki zayıf üretimden etkilenmeye devam ediyor.

   Enjeksiyon kalıplama, Avrupa’daki orijinal polimerler için en büyük tek pazar niteliği taşıyor. Küçük bir düşüşle büyüme profilinin ortasında yer alıyor. Bununla birlikte, polimerler, ülkeler ve uygulamalar arasında güçlü farklılıklar var. Farklılıkların bazıları sürdürülebilirlik endişelerinden kaynaklanmakta – örneğin, ambalajlamada polimerler arası ikame, elektrifikasyon ve hafifleştirme nedeniyle otomotiv bileşenlerindeki değişiklikler pazarın büyüme eğiliminde öncü etkenler arasında.

   Film üretimi, talep ve üretim hacmi itibariyle polimer pazarının diğer sektörlerine göre ekonomik zorluklara karşı daha az duyarlı olma eğiliminde. Koronavirüs krizi boyunca süren istikrarlı büyümenin 2027’ye kadar devam edeceğinin gösteriyor.

   Görsel Kaynak: Sasa

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

    

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ