Flokser Kimya’dan üç fuara çıkarma

  Flokser Kimya’dan üç fuara çıkarma
   Poex

   Türkiye’nin önde gelen poliüretan sistem evi Flokser Kimya, Kasım ayı boyunca poliüretan endüstrisinin lider firmalarını bir araya getiren UTECH Europe, AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı ve Putech Eurasia Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı’na katılım gösterdi. Sektörde öne çıkan mevcut ürünlerinin yanı sıra Putech Eurasia Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı’nda EVA muadili poliüretan terlik ve taban sistemlerinin lansmanını yapan Flokser Kimya, iş birlikleri de kurarak poliüretan pazarında yeni fırsatlar yarattı.

   Türkiye’nin bakanlık onaylı ilk özel poliüretan Ar-Ge merkezine sahip Flokser Kimya, 16-18 Kasım tarihleri arasında Hollanda’da MECC Maastricht’te gerçekleştirilen UTECH Europe, 17-20 Kasım tarihleri arasında CNR EXPO-İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen AYSAF Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı ve 25-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Putech Eurasia Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı’nda yer aldı. Poliüretan sektörünün önde gelen oyuncularının yer aldığı üç fuara da bu yıl yeniden katılım gösteren Flokser Kimya, güncel poliüretan teknolojilerini sergileme fırsatı bulurken iş birlikleri de kurdu. Şirketin Putech Eurasia Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı’nda tanıttığı EVA muadili poliüretan terlik ve taban sistemleri ise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

   Flokser Kimya’nın geniş ürün gamı fuarlarda ziyaretçilerle buluştu

   Güvenlikten dayanıklılığa kadar sektörün ihtiyacı olan ayakkabı sistemleri, sert köpük sistemleri, sünger sistemler ve case poliüretan ürün gruplarının ham maddelerini imal ederek cirodan Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlar ile Türkiye’de ilk 10 şirket arasında yer alan Flokser Kimya, yüksek kalitedeki ürün gamını kasım ayındaki üç fuarda ziyaretçileriyle buluşturdu. Fuarlar süresince terlik, taban, iş güvenliği ve iç taban ürünlerinin yanı sıra rigid (sert köpük) sistemler ve ayakkabı sektöründeki ürünlerini ön planda tutan Flokser Kimya, Putech Eurasia Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı’nda ise EVA muadili poliüretan terlik ve taban sistemlerinin lansmanını yaptı. Fuarın ilgi odağı olan ürünler ziyaretçiler ve sektörün güçlü oyuncularından tam not aldı.

   Flokser Kimya’dan yeni ürün: EVA muadili poliüretan terlik ve taban sistemleri

   25-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Putech Eurasia Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı’nın ise kendileri için heyecanlı geçtiğini ifade eden Flokser Kimya Genel Müdürü Ekin Tükek, yeni geliştirdikleri EVA muadili poliüretan terlik ve taban sistemlerine dair ayrıntıları şu cümlelerle paylaştı: “Geliştirilen EVA muadili terlik sistemleri, standart terlik ürünlerinin sahip olduğu 45-55 shoreA’lık sertlik yerine, kullanıcısına aynı yoğunlukta konfor ve rahatlık sağlayan 20-25 shoreA sertliğine sahip yumuşak terliklerin üretimine imkan sağlıyor. Terliğin bu sertliğe sahip olması ve kalıp içi yürüme özelliklerinin standart terliklere göre daha iyi olması sebebiyle şilte ve saya gerektirmeyen kapalı terliklerin üretimine de imkan veriyor. Geliştirilen EVA muadili sporluk taban ürünümüz ise aynı sertlikte 280-350 kg/m3 yoğunlukta ürün basımına olanak sağlarken standart poliüretan sistemlerine göre yaklaşık yüzde 25 gramaj avantajı sunuyor. Bunun yanında, EVA muadili poliüretan sporluk taban ürünümüz, EVA tabanlara göre aşınma testinde yüzde 25 oranında daha az miktarda bağıl hacim kaybına uğrayarak daha iyi bir aşınma direnci sağlıyor.”

   Flokser Kimya standına yabancı ziyaretçi ilgisi

   Fuarlar sonrasında genel değerlendirmede bulunan Tükek, “Katılım gösterdiğimiz fuarlardan oldukça memnun bir şekilde ayrıldık ve üçünün de verimli geçtiğini söyleyebilirim. Yurt dışı tarafında kurmuş olduğumuz yeni bağlantılar ve yapacağımız yeni ürün çalışmaları ile ihracat satışlarını özellikle Avrupa tarafında artıracağımız bir döneme giriyoruz. Bu yönüyle network açısından başarılı geçen bu fuarlarda yeni bağlantılar kurduk. Ayrıca pandemi nedeniyle devamlı olarak görüşemediğimiz mevcut müşterilerimizle de görüşme fırsatımız oldu. AYSAF Fuarı’nda yerli ziyaretçilerimiz dışında Türkmenistan, Özbekistan, Ermenistan, Gürcistan, Rusya, Tacikistan, Tunus, Kosova ve Ürdün gibi ülkelerden de ziyaretçilerimizi standımızda ağırladık. UTECH Europe’ta ise Hollanda, Almanya, Belçika, Ukrayna, Rusya, İrlanda ve İspanya’dan ziyaretçilerimiz vardı” dedi.

   Flokser Kimya’nın bir sonraki fuar macerası 6-9 Aralık 2021 tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek GAPSHOES Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Fuarı ile devam edecek.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ