Gema
plastonline

Gama Polyester iş süreçlerini hızlandırıyor

Gama Polyester iş süreçlerini hızlandırıyor
Poex

Geri dönüşüm teknolojileri sağlayıcısı ve iplik üreticisi Gama Recycle, Infor CloudSuite Industrial Enterprise ile teslim sürelerini azaltmayı ve pazar payını genişletmeyi hedefliyor.

Bulut şirketi Infor, plastik geri dönüşüm sağlayıcısı ve iplik üreticisi Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler’in Infor CloudSuite Industrial Enterprise’ı seçtiğini duyurdu. Infor’un, değer akışlarını hızlandırmaya ve teslim sürelerini azaltmaya yardımcı olmasının yanı sıra Gama’nın pazar payını genişletmesine ve hem şeffaflığı hem de üretkenliği artırmasına yardımcı olması bekleniyor.

1997 yılında Gaziantep’te kurulan Gama, bugün dünyanın en büyük entegre rejenere iplik üretim kapasitesine sahip firması ve geri dönüştürülmüş polyester elyaf üreticisi haline geldi. Tekstil ürünleri ve R-PET’in (polietilen tereftalat / geri dönüştürülmüş polyester kırpığı) geri dönüştürülmesi ile öne çıkan Gama, saf malzeme kullanan diğer endüstrilere göre daha riskli ve daha karmaşık bir üretim sürecini sahip.

Bu karmaşıklık ise, Brexit ve pandemi sonrasında oluşan tedarik zincirindeki oynaklık ile birleştiğinde, GAMA’nın tedarik zincirinin genelinde, ileri seviye uçtan uca işbirliğini desteklemek için modern bir ERP gereksinimi ortaya çıktı. ERP’nin her şeyden önce ve en önemlisi hataları ve operasyonel arızaları azaltarak operasyonları düzene sokması, kalitede tutarlılığı sağlaması ve müşteri deneyimini iyileştirmesi gerekiyordu.

Yaptığı pazar değerlendirmesinin ardından Gama, sektörel deneyim ve uzmanlık doğrultusunda geliştirilmiş, basitleştirilmiş ve önceden yapılandırılmış iş süreçleri sağlaması sebebiyle, Amazon Web Services (AWS) tarafından desteklenen Infor CloudSuite Industrial Enterprise’ı seçti. Çoklu kiracılı bulut mimarisi, Infor’un partneri olan Enigma Business Solutions tarafından uygulanmaya başlandı ve Ekim 2022 itibarıyla hayata geçirildi.

Gama Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kaplan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sürdürülebilir bir şekilde üretimi gerçekleştirilen özelleştirilmiş ürünlere yönelik artan talep, tüm tedarik zincirinde daha fazla şeffaflık ihtiyacı yarattı. Hızla değişen dağınık bir pazarın ihtiyaçlarına yanıt verirken, tedarikçilerden müşterilere kadar tüm değer zincirinde işbirliğini geliştirmemiz çok önemli. Bu şekilde, pazar değişikliklerini değerlendirme ve ele alma konusunda daha çevik olabilir ve müşterilerimizin beklediği ürün ve hizmet kalitesini sunabiliriz. Infor CloudSuite Industrial Enterprise’ın yeteneklerinden yararlanarak, tüm süreçlerimizi dijital olarak birbirine bağlayabiliyoruz, bu da daha sürdürülebilir ve verimli çalışmamıza, organizasyonel yapımızı en iyi hale getirmemize ve ürün ile hizmet sunuş modelimizi geliştirmemize olanak tanıyor” dedi.

Enigma Business Solutions Yönetici Ortağı Reslen Eroğlu ise konuyla alakalı “Pazardaki dijital gelişmeler ve yükselen tüketici beklentileri nedeniyle, müşterilerimiz, işlerinde, her zamankinden daha yüksek seviyede bir hız ve uyarlanabilirliğe ihtiyaç duyuyor” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Ortaya yeni çıkan zorluk ve fırsatlara hızlı ve uygun şekilde yanıt verebilecek bir yapı inşa etmek, doğru stratejiyi gerektirdiği gibi, daha da önemlisi, yeni pazar taleplerinden yararlanmak ve bir direnç kültürü aşılamak için orantılı olarak esneyebilen ve ölçeklenebilen doğru dijital altyapıyı gerektirir.”

 

Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ