Gebze Plastikçiler OSB Bölge Müdürü değişti

Gebze Plastikçiler OSB Bölge Müdürü değişti
Poex

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (GEPOSB) Müdürü İrfan Ayar’ın siyasete girmesiyle boşalan Bölge Müdürlüğü’ne Güher Türker getirildi.

Daha önce Gebze Organize Sanayi Bölgesi Müdürü olarak görev yapan Güher Türker, geçtiğimiz pazartesi günü Gebze Plastikçiler OSB Bölge Müdürü oldu. Türker, “Bölge yönetim kurulu böyle uygun görmüş. Benim de çok uzun yıllar bilgi birikimim var. Ben üretken bir insanım. GOSB’dan ayrıldıktan sonra hiç bir zaman oturmadım, çalıştım. Sürekli yeni projeler geliştirdim. Dolayısıyla bilgi birikimimi sunabileceğim bir yer olduğu için göreve başladım.  İnşallah daha güzel Plastikçiler OSB için güzel olan şeylere imza atarız. Arkamızda güzel eserler bırakırız, iyi ilişkiler bırakırız, düzgün insanlar bırakırız. Hayatımda hep bunu hedefledim” dedi.

Güher Türker Kimdir?

1986-2004 yıllarında Yapı Grubu yöneticisi ve Genel Direktör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1997-2000 yıllarında Gebze Ticaret Odası Yönetim Merkezi ve Sosyal Tesisleri’nin teknik danışmanlığını yönetti. 2004-2007 yıllarında GOSB Genişleme Bölgesi ve GOSB III. Bölgeden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürdü. GOSB’da genel müdürlük yaptığı 2007 -2009 döneminde ise Türkiye’de 258 organize sanayi bölgesinde görev yapan beş OSB’nin kadın bölge müdürleri arasında yer aldı. OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu) Bölge Müdürleri Komisyon Üyesi ve OSBDER Kurucu Bölge Müdürleri kurulunda görev yaptı.

Sanayi ile Sanat’ın iç içe olması gerektiğine inanan Türker, GOSB’da her ay 1 resim koleksiyonu ve 1 Tiyatro gösteriminin izleyicilerin beğenisine sunulmasına katkı sağladı. Çok sayıda ekonomik ve sosyal boyutlu projeyi hayata geçiren Türker, Kasım 2009 Nisan 2010 tarihi arasında GOSB Yönetim Kurulu’na Danışmanlık yapmıştır.

Güher Türker, Kasım 2009 tarihinden itibaren Kaya Grubuna Danışmanlık hizmeti verdikten sonra, Nisan 2010 tarihinde Kaya Grubu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Bu süreçte, İş sağlığı ve güvenliği, eğitimi, teknolojik ekipmanlar konusunda sektörünün en büyük kuruluşu olan Kaya Grubu’nun, GOSB 2020 Projesi çerçevesinde yeniden yapılanma ve yeni yatırım faaliyetlerinin liderliğini yürüttü.

Grubun genel merkezi ve üretim tesislerini Mayıs 2010 tarihinde GOSB’a taşıyan Türker, şirketin markalaşması, kurumsallaşması ve sayılabilir değerlerinin oluşturulması, satışlarının hedeflenen bütçe çerçevesinde gerçekleştirilmesi ve sürdürülebilir politikaların oluşturulması vb. birçok konuda çalışmalar sürdürdü.

Önemli gayrimenkullerin yatırımcılarla buluşmasında, kat karşılığı ve hasılat paylaşım projelerde, kentsel dönüşüm, sanayi tesisleri ve OSB yatırımlarının hayata geçirilmesinde “Yatırım Danışmanlığı” hizmeti vermektedir.

Türker yaşamının uzun dönemini İzmit’te geçirmiş olup, İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunudur, KYÖD-KYÖV-LÖSEV-TEMA VAKFI-ATGV, TURMEPA-vs sosyal dernek üyesi olup, Gebze Mimarlar odasında uzun süre görev almış, Yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Aynı zamanda Tuzla’da faaliyette bulunan T-Plast Plastik Otomotiv şirketinin de sahibi olan Türker evli olup, Nottingham University Makina Mühendisliğini bitirmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ