Geri dönüştürülmüş ambalaj pazarında yeni işbirliği

  Geri dönüştürülmüş ambalaj pazarında yeni işbirliği
   Poex

   Finlandiyalı sert plastik ambalaj üreticisi Neste ve Alman Jokey, gıda ve gıda dışı uygulamalar için sürdürülebilir, yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş malzemelerden sert ambalaj pazarını geliştirmek için işbirliği yapmaya başladı.

   Ortaklar, Neste’nin yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş hammaddelerden üretilen sürdürülebilir malzemelerin kullanımını teşvik ederek, bu tür sert plastik ambalaj kullanan diğer şirketlere sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlıyor. Neste ve Jokey’in ortak amacı, yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş malzemelerin artan payı ve sirküler değer zincirleri üzerine plastik ekonomisinin geleceğini inşa etmek.

   Jokey, kovalar, kutular ve tepsiler gibi yüzde 100’e kadar geri dönüştürülebilen sert plastik ambalajlar üretmekte. Gıda ve gıda dışı ürünler için Jokey ambalajları en yüksek kalite, hijyen, kullanım kolaylığı ve yenilik anlamına geliyor. Neste’nin plastik üretimi, çeşitli atık ve artık yağlar ve katı yağlar gibi biyo kütleden türetilen yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş bileşenlerin yanı sıra kimyasal olarak geri dönüştürülmüş plastik atıklardan da oluşmaktadır. Yüksek kaliteli sert ambalajlama uygulamaları için çok uygun çözümler sunan Neste’nin yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş hammaddesi ile üretilen plastikler mevcut üretim ve geri dönüşüm altyapılarıyla uyumludur ve kalitesi geleneksel plastiklerle aynıdır – sağlık ve gıda ambalajı gibi hassas uygulamalarda bile güvenle kullanılabilir.

   Jokey SE’nin İcra Kurulu Başkanı Michael Schmidt, “Jokey Eco Concept 2.0 ile kendimize sürdürülebilir bir kalkınma kılavuzu oluşturuyoruz. Ambalajımız halihazırda dairesel bir ekonominin gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Her zaman yeni yollar keşfetmeyi ve geleceğimizi daha da sürdürülebilir hale getirecek Neste ile içgörülere ilham vermeyi dört gözle bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

   Neste’nin Yenilenebilir Polimerler ve Kimyasallar Genel Müdür Yardımcısı Mercedes Alonso ise işbirliğine ilişkin “Neste’nin ve Jokey’in sürdürülebilirlik konusundaki sağlam taahhütleri arasında harika bir uyum görüyoruz. Jokey’e müşterilerine yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş kaynaklardan sürdürülebilir malzemelere dayalı ambalaj çözümleri sunma fırsatından ilham alıyoruz. Endüstrinin sirküler plastik ekonomisine dönüşümüne katkıda bulunmak için Jokey ile güçlerimizi birleştirmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

   Neste ve Jokey, işbirliklerini derinleştirmeyi hedeflerken, diğer değer zinciri ortaklarını sirküler plastik değer zincirleri ve daha sürdürülebilir plastik çözümleri geliştirme misyonlarına katılmaya davet ediyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ