Gülçin Güloğlu Birleşmiş Milletlerde

  Gülçin Güloğlu Birleşmiş Milletlerde
   Poex

   Güloğlu Plastik Genel Müdürü Gülçin Güloğlu, Birleşmiş Billetler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu tarafından bu yıl 59’ncusu Birleşmiş Milletler’in New York’taki Genel Merkezi’nde düzenlenen Birleşmiş Milletler Türkiye Oturumu’nda Türkiye ekibi içinde yer aldı.

   UN W20 kadının global ekonomik büyümede Türkiye’deki Konumu Toplantısı’na Marmara Grubu Vakfı, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı ve Haklı Kadın Platformu Üyesi Müjgan Suver’in davetlisi olarak katılan Güloğlu ile birlikte TBMM Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu, TBMM Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu üyesi milletvekilleri, Kadın Ginişimci Derneği (KAGİDER), Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) olarak toplam 50 civarında kadın katıldı.

   Toplantı ile ilgili bilgi veren Gülçin Güloğlu, genel tartışmaların ana konusunu; kadının güçlendirilmesi ve bunun sürdürülebilir kalkınma ile bağlantısı ile kadınlara ve kız çocuklarına karşı her türlü şiddeti yok etme ve önlemenin oluşturduğunu söyledi. Konu Başlıklarını: Kadınların ekonomik fırsatlara erişiminin arttırılması, Olağanüstü durumlarda kadınlar ve kız çocuklarına Türkiye’nin İnsani müdahalesi, Toplumsal cinsiyete dayalı şiddetle mücadele ve insani yardım programı ile Kadınların iş gücüne ankara escort bayan katılımının arttırılması olarak sıralayan Güloğlu, “Üç Oturumluk panelde 2030 gündeminin cinsiyet eşitliği ile ilgili kısmının uygulamaya konulmasında katılım ve çoklu-paydaşlık ortaklıkları konuşuldu. 2030 gündeminin cinsiyet eşitliği kısmının yürürlüğe konulması bağlamında kilit stratejiler ile kadınlara ve kız çocuklarına karşı her türlü şiddeti yok etme ve önleme konuları tartışıldı. 1995 yılında gerçekleştirilen 4’ncü Dünya Kadın Konferansı’nda kabul edilen Pekin Deklerasyonu ve Eylem Platformu’nun 20’nci yılında uygulamada gelinen nokta küresel olarak gözden geçirildi” dedi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ