Gür: Zaman kaybına tahammül kalmadı

  Gür: Zaman kaybına tahammül kalmadı
   Poex

   Uluslararası seminerlerle başarılı organizasyonlara imza atan Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) dünya devlerinin danışmanı Prof. Dr. Andy Routsis’i Türkiye’de ağırladı. 23 Mayıs 2017 günü İstanbul’da düzenlenen ve plastik sanayicilerinin yoğun ilgisine sahne olan “Plastik Enjeksiyon Prosesinde Mükemmellik Semineri”ne 200’e yakın sektör mensubu katıldı.

   Ar-Ge ve inovasyon konusunda daha fazla farkındalık oluşturmak adına çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden PAGDER Başkanı Reha Gür; “Katma değerli ürün üretiminde Çin’in dahi gerisinde kaldık. Ortalama ihracat fiyatında Çin, kg başına 3,37 dolara ürün ihracatı gerçekleştirirken ülkemizde bu değer 2,65 dolar seviyesinde. Ar-Ge ve inovatif ürünlere yatırım için zaman kaybına tahammül kalmadı” dedi.

   Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), Routsis Training tarafından geliştirilen plastik enjeksiyon prosesindeki dünyaca ünlü bilimsel işleme metotlarını Türk plastik sanayicilerinin bilgisine sundu. Otomotiv, beyaz eşya, ambalaj, katkı maddeleri, makine ve aksamları gibi farklı alt sektörlerden 200’e yakın sektör temsilcisinin katıldığı seminer Türkiye’de ilk kez gerçekleştirildi.

   Seminer açılış konuşmasında Ar-Ge ve inovasyon konusunda daha fazla farkındalık oluşturmak adına çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden PAGDER Başkanı Reha Gür, Türkiye Katma Değer Endeksi Raporu’ndan dikkat çekici rakamlar paylaştı. Katma değerli ürün üretiminde sektör olarak Çin’in dahi gerisinde kaldıklarını ifade eden Gür, “KOBİ’lerin yüzde 30’unun Ar-Ge stratejisi bulunmuyor, yüzde 95’i ise Ar-Ge kapsamında yeni ürün çıkarmıyor. Bunun en önemli sebepleri; piyasada rekabet düzeyinin artması sebebiyle Ar-Ge’ye zaman ve sermaye ayrılmamaktadır” dedi.

   İlk kez Türkiye’de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Andy Routsis ise tam gün süren seminer boyunca etkili ve verimli ileri seviye plastik enjeksiyon prosesinde sanayinin en iyi uygulamalarını katılımcılar ile paylaştı.

   Engel Türkiye, Semi Otomasyon, Sisan Plastik, Analiz Gümrük Müşavirliği, İnterplast Mühendislik Plastikleri, Tepro Makine, Gema Polimer, pnTurkey.com, Routsis Eğitim ve Danışmanlık’ın kurucusu Prof. Dr. Andy Routsis’in tecrübelerini paylaştığı Plastik Enjeksiyon Prosesinde Mükemmellik Semineri’nin destekçileri arasında yer alıyor.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ