İhracatçı Birliklerinde seçim heyacanı başladı

  İhracatçı Birliklerinde seçim heyacanı başladı
   Poex

   Türkiye’nin ihracat hacmi en yüksek sektörlerinden biri olan kimya sektöründe seçim heyecanı başladı. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’nde PAGEV Başkanlığı ile tanınan Yavuz Eroğlu adaylığını resmi olarak açıkladı. Nisan ayında yapılacak seçim için adaylığını açıklaması beklenen bir diğer isim ise Fırat Plastik Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demir.

   6000’den fazla ihracatçıyı temsil eden İKMİB’in çözüm üreten bir yapıya kavuşması için aday olduğunu açıklayan Yavuz Eroğlu, “Firmalarımızın ihracatlarını arttırıp, kolaylaştıracak bir değişim yapmak için geliyorum. Bugüne kadar başardıklarımız sadece bir başlangıç. Değişime inanan ve çözüm arayanların oylarını istiyorum” dedi.

   Türkiye’de bazı ihracatçı birliği başkanlarının ‘suya sabuna dokunmaktan kaçındığını’ ve sektörün sorunlarıyla mücadele etmek yerine ‘yapıyormuş’ gibi görünmeyi tercih ettiğini belirten Eroğlu gerçekleştirdiği basın toplantısında şunları kaydetti:

   “Yurtiçi ve yurtdışı sivil toplum kuruluşlarındaki görevlerimde çok değerli deneyimler kazandım. Türkiye’de elini taşın altına koymayan ama ‘elini şöyle taşın altına koy’ diyen STK’lar gördüm. Dünyanın gelişmiş ve kalkınmış ülkelerinde STK’lar ekonomiyi yönlendirir, sektörlerin sorunlarını doğru makamlara iletir ve çözene kadar mücadele eder. İçinde bulundukları sektör için çalışır sorunlara çözümler üretirler ve o çözümler ekonomiye destek olduğu gibi o ülkenin de ilerlemesini sağlar. İşte bu yüzden ben de bugün taşın altına elimi koyuyorum.”

   “Yıkmak için değil çözmek için adayım” diyen Yavuz Eroğlu, tüm İKMİB üyelerini oy vermeye çağırdı: “Değişimin önünde tek bir engel var;seçime katılım oranı. Birliğimizde seçimlere katılım oranı yüzde 5’lerde seyrediyor. Bizler için çalışacak, sorunlarımızı dile getirecek, çözüm bulacak başkanın kim olacağına üyelerimizin yüzde 5’i karar veriyor. Bu nedenle Nisan 2018’i İKMİB için ‘milat’ kabul edelim. Birlikte değişime inanalım, çözüm için oy verelim.”

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ