İhracatçılardan sokak hayvanlarına destek

  İhracatçılardan sokak hayvanlarına destek
   Poex

   Sosyal sorumluluk projesi olarak 2014 yılında Plastik Sanayiciler Derneği (PAGDER) tarafından hayata geçirilen “Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesi kapsamında, çevreye ve hayvan dostluğuna katkı sunmak, hayvan dostlarımızı gerek soğuk kış şartlarından korumak gerekse mutlu olacakları bir yuva sahibi olmalarını sağlamak amacıyla, PAGDER ile İKMİB arasında iş birliği gerçekleştirildi.

   İKMİB, sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirilen “Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesine destek olarak 69 adet kulübe bağışı gerçekleştirdi.

   İKMİB’in iş birliği ile PAGDER tarafından yürütülen “Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesi kapsamında, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister ve PAGDER Başkanı Selçuk Gülsün’ün katılımıyla Dış Ticaret Kompleksi (DTK) bünyesinde yer alan İMMİB, İTKİB ve İİB Genel Sekreterliklerine toplam 9 adet kulübe bağışı gerçekleştirildi.

   Kulübeler, yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastiklerden üretiliyor

   Yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastik ile üretilen kulübeler ile sokakta yaşayan dostlarımızı sağlam ve sıcak yuvalarına kavuşturmayı hedefleyen projenin amacı aynı zamanda, kaynakların lüzumsuz kullanılmasını önlemek, atıkların kaynağında ayrıştırılması ile birlikte atık çöp miktarının azaltılmasını sağlamak ve değerlendirilebilir nitelikli atıkların geri dönüşüm yöntemleri ile hammadde olarak yeniden kullanılmasını sağlamak.

   İsmail Gülle: “Küçük dostlarımız daha güvenli ve sıcak bir yuvaya kavuşmuş olacaklar”

   Oldukça anlamlı ve değerli bir proje kapsamında bir araya geldiklerini belirten TİM Başkanı İsmail Gülle, “’Yuvaya Dönüşen Plastikler’ projesi ile atık plastikler, önce geri dönüşüme kazandırılarak ülkemize değer katıyor, ardından da sokak hayvanlarına yuva oluyor. Proje kapsamında bugüne kadar dağıtılan 2 bin 500 adet kulübe, 2 bin 500 sokak hayvanına sıcak bir yuva demek. Dış Ticaret Kompleksimiz, geniş ve yeşil arazisiyle pek çok sokak hayvanına ev sahipliği yapıyor. Onlar da bu kurumun, bu kompleksin bir parçası. Bizler, halihazırda onların gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılarken, sevgimizi de bir an olsun eksik etmiyoruz. Bugün, kompleksimize kazandırılan 9 kulübe için, Adil Pelister Başkanımıza ve Selçuk Gülsün Başkan’a çok teşekkür ediyoruz. Bu 9 yuvayla beraber, küçük dostlarımız daha güvenli ve sıcak bir yuvaya kavuşmuş olacaklar” dedi.

   Adil Pelister: “Bu projeye tüm birliklerimizin de katkı vermesini arzu ediyoruz”

   Proje ile doğal kaynakları koruma, enerji tasarrufu sağlama, atık miktarını azaltma, geleceğe ve ekonomiye yatırım, geri dönüşümün katkıları konusunda toplumun bilinçlendirilmesi ve sokak hayvanlarının barınma sorununa çözüm bulunmasının hedeflendiğini söyleyen İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “Söz konusu projeye bu zamana kadar sektörün önde gelen birçok firma ve kurumu sponsor olmuş. İKMİB olarak biz de 2020 yılında “Yalova Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi” ve “Silivri Canları Yaşam Bahçesi”ne toplam 30 adet kulübe bağışladık. Bu yıl ise 39 adet plastik kulübeyi, Türkiye genelinde yer alan İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğine 3’er adet olarak göndereceğiz. Bugün DTK bünyesinde yer alan İMMİB, İTKİB ve İİB Genel Sekreterliklerine 9 adet kulübemizi teslim ettik. Bununla birlikte EİB ve UİB Genel Sekreterliklerine de 3’er adet kulübemizin teslimatını gerçekleştirdik. Diğer genel sekreterliklere de yapacağımız gönderimlerimiz ile birlikte toplamda 69 kulübeyi bağışlayacağız. 69 adet kulübe yaklaşık 2 bin 760 kilo geri dönüştürülmüş plastikten üretildi. Sosyal sorumluluk olarak düşündüğümüz bu projeye tüm birliklerimizin de katkı vermesini arzu ediyoruz. Amacımız hem geri dönüşüm için bir bilinçlendirme oluşturmak hem de hayvan dostlarımıza sıcak bir yuva sağlamak” dedi.

   Proje başından beri belediye ve gönüllü barınaklarına 2 bin 500’den fazla kulübe bağışlandı

   2014 yılında hayata geçirdikleri Yuvaya Dönüşen Plastikler projesi ile plastik atıkların çöpe atılmak yerine geri dönüştürülmesi konusunda farkındalığı arttırmayı hedeflediklerini belirten PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Gülsün ise, “Projemizin en güzel tarafı ise geri dönüşüm bilincini arttırırken sokak hayvanlarına da yuva sağlıyor olmamız. Projemiz ilk gününden beri sponsorlarımızın destekleri ile büyümeye devam ediyor. Geldiğimiz noktada belediye ve gönüllü barınaklarına 2 bin 500’den fazla kulübe bağışında bulunduk. Bugün de İKMİB iş birliği ile Dış Ticaret Kompleksi’nde yaşayan dostlarımıza sıcak bir yuva sağlıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu kapsamda göreve geldiği günden beri projemize destek olan İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adil Pelister’e de teşekkür ediyorum” dedi.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ