Ineos Styrolution’un Bayreuth Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmalarında 5. yılı

  Ineos Styrolution’un Bayreuth Üniversitesi ile Ar-Ge çalışmalarında 5. yılı
   Poex

   Ineos Styrolution’un müşteri odaklı pazar yaklaşımını ele alan Ar-Ge işbirlikleri, temel araştırmalardan stirenik uzmanlık çözümlerine kadar tüm değer zincirini ele alıyor.

   Stirenik ürünlerdeki plastik sektörünün global lideri Ineos Styrolution, Neue Materialien Bayreuth GmbH (NMB) ile Bayreuth Üniversitesi arasındaki başarılı Ar-Ge işbirliğinin 5. yılını kutluyor. Bu işbirliği, Ineos Styrolution’un otomotiv, elektronik, inşaat ve sağlık gibi odaklanmış sektörleri için yeni stiren temelli çözümler araştırmaya ve pazara sunmaya odaklanıyor. Kurumlar arasında geliştirilen stratejik projeler arasında, sürdürülebilirlik temelli stirenik malzemeler için geri dönüşüm çözümleri, kompozitler, estetik yüzeyli köpük enjeksiyon uygulamaları ile stirenik polimerler için çizilme performansı sunan ürünler bulunmakta.

   Yapılan geliştirme örnekleri arasında, polistiren ürünlerde tüketim sonrası atıkların geri dönüşümü alanında araştırma, köpük enjeksiyon kalıplama teknikleriyle yapılan estetik, hafif uygulamalar ve stirenik polimerler için geliştirilmiş çizilme direnci sunan ürünler bulunmakta. Öte yandan, Almanya’nın Kuzey Bavyera kentinde bulunan Bayreuth, Avrupa’nın birçok noktasında polimerlerin inovasyonu alanında önemli bir nokta olarak biliniyor. Bayreuth polimer üretimi konusunda uzmanlaşmış bir çok şirkete de ev sahipliği yapıyor.

   Neue Materialien Bayreuth GmbH (NMB), Ineos Styrolution tarafından yönetilen ve Almanya Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (BMBF) tarafından finanse edilen ResolVe projesine katkı sağlıyor. Proje çerçevesinde, polistiren ürünlerin tüketim sonrası atıklarının kimyasal geri dönüşümünü ele alıyor. Bu proje, polistiren atıklarının yüksek kaliteli stiren polimerlerine geri dönüştürülmesi üzere döngülsel ekonomiye katkı sunmayı amaçlıyor.

   StyLight® – Hafif tasarımlar için yeni nesil termoplastik kompozitler

   Ineos Styrolution’un Bayreuth’da gerçekleştirilen başarılı çalışmalarından birisi ise stirenik polimerlere dayanan ilk termoplastik kompozit olan StyLight®’ın analizi ve optimizasyonu çalışması olarak öne çıkıyor. Bayreuth, Ineos StyLight®’ın ticarileşmesi ve çeşitli teknolojileri keşfetmeye önemli katkılar sundu. NMB, termoform ve enjeksiyon kalıplamayı birleştiren optimum işleme koşullarını belirlemeye odaklandı. Yapılan çalışmaların sonuçları müşterilere üstün yüzey kalitesi, düşük enerji tüketimi ve çevrim sürelerini optimize etme konusunda rehberlik etti. Ayrıca StyLight bugün, önde gelen otomobil üreticilerinin yenilikçi otomotiv iç özelliklerine katkı sağlayarak elektronik ve spor endüstrisinin gelişimine de yol açtı.

   Ineos Styrolution’da Ar-Ge’nin, işin ayrılmaz bir parçası olduğuna dikkat çeken Ineos Styrolution Ar-Ge ve Fikri Haklar Direktörü Dr. Norbert Niessner, “Hem üst seviyeye büyümeyi, hem de yeni ürün, uygulamaları ve ayrıca verimlilik iyileştirme projelerini destekliyoruz. Bayreuth’deki ile sorunsuz işbirliği ile otomotiv, elektronik, inşaat ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere odak endüstrilerimize odaklamamızı sağlıyor” dedi.

   Bayreuth Üniversitesi Makromoleküler Kimya Bölümü’nden Prof. Dr. Hans-Werner Schmidt işbirliğinin faydalarını şöyle özetliyor: “Ineos Styrolution ile işbirliği, öğrencilerimiz ve araştırmacılarımız için uygulama odaklı araştırma alanları sunuyor. İlk fikirden yeniliğe yüksek hızda ilerlememizi sağlayan bir güven, özgürlük alanı ve esneklik ortamı oluşturduk. Polimer ve malzeme biliminde güçlü bir Ar-Ge bölgesi olan Bayreuth Üniversitesi, hem geniş hem de derin deneyime katkıda bulunur. Yarının stiren yeniliklerini birlikte yaratmak için Ineos Styrolution ile işbirliğimizi sürdürmeye istekliyiz.”

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ