İstanbul çok sayıda organizasyona ev sahipliğine hazırlanıyor

  İstanbul çok sayıda organizasyona ev sahipliğine hazırlanıyor
   Poex

   İstanbul sonbaharda çok sayıda sektörel organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Gelenekselleşen ihtisas fuarlarının yanı sıra çok sayıda seminer ve konferansın da yapılacağı bu dönemde plastik ve ambalaj sektörlerindeki gelişmeler ele alınacak.

   Ambalaj Sektörü 2014 yılında da Avrasya Ambalaj Fuarı’nda bir araya geliyor

   REED TÜYAP Fuarcılık A.Ş. ve Ambalaj Sanayicileri Derneğinin (ASD) işbirliğinin yanında, sektörün diğer dernekleri Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (SEPA) desteğini de alan Avrasya Ambalaj Fuarı 18-21 Eylül 2014 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

   2014 yılında 20.’si düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj Fuarı her geçen yıl gelişen katılımcı ve ziyaretçisiyle ambalaj sektörünün bir araya geldiği en kapsamlı platform olmaya devam ediyor.

   Fuar ile ilgili açıklama yapan TÜYAP Proje Grup Başkanı Berkan Öner; ““Bu sene 11 salonda 98.000m2 alanda düzenleyeceğimiz Fuarda, şu anda geçen seneki katılımdan daha yoğun bir katılım var, Fuara 1.200’ün üzerinde firma ve temsilciliği katılıyor. Dünyadan ambalaj ürün ve makinelerin sergileneceği Fuarımızda katılımcılarımız için 32 ülkeden özel profesyonel alıcıları ağırlayacağız, 4 binin üzerinde yabancı ziyaretçi hedefliyoruz” diye konuştu.

   Plastik Ambalaj Kongresi 17 Eylül’de Hilton’da

   Günümüzde ambalaj kullanımı dünyada gelişmiş ülke olmanın kriterleri arasında yer alıyor. Ambalaj sektörü içinde yüzde 40’lık paya sahip plastikler üretiminde gerçekleştirdiği enerji tüketimindeki verimlilikten, geri dönüşüm sürecindeki katkılarına kadar bir çok alanda ön plana çıkıyor. Plastik gıda ambalajları; Türkiye’de 3,6 milyar liralık ekmeği, 16 milyar liralık yaş sebze ve meyveyi çöpten kurtarır. Böylece sağlanan gıda tasarrufu maliyetleri düşürür ve gıda enflasyonunun da önüne geçilmiş olur.

   Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), sektör için oldukça önemli olan plastik ambalajlar konusunu tüm yönleri ile masaya yatırmaya hazırlanıyor. “Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi” 17 Eylül 2014 tarihinde Hilton İstanbul Bosphorus’ta düzenlenecek.

   “Sorumlu endüstri, sorunsuz çevre” misyonu ile hareket eden PAGEV’in Yönetmenler Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu; “plastiklerin kullanımı konusunda kamuoyunda gerekli bilinci yaratmak en önemli hedefimiz, aynı zamanda sektör temsilcilerimizi de dünyadaki teknolojik gelişmeler konusunda bilgilendirmek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüyoruz.” İfadelerini kullanarak sektör temsilcilerini “Uluslararası Plastik Ambalaj Teknolojileri Kongresi”ne davet ediyor.

   Plastik sanayicilerine enerjide tasarruf etmenin yolları bu seminerde anlatılıyor

   Türk plastik sektörünün ulusal ve küresel rekabet gücünü artırmak vizyonuyla çalışmalarını sürdüren PAGDER Plastik Sanayicileri Derneği, enerji verimliliği konusunu tartışmaya açıyor. Plastik sektörünün en önemli maliyet kalemleri arasında bulunan enerjinin verimli kullanımı konusundaki çalışmaların paylaşılacağı seminer, 24 Eylül’de, Taksim Gümüşsuyu’ndaki CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecek.

   Dernek Başkanı Hüseyin Semerci, yüksek enerji maliyetlerinin plastik sektöründeki rekabetçiliği engellediğini belirterek “Yapılan araştırmalar doğru enerji yönetimi ile faturaların yüzde 50 azaltılabileceğini gösteriyor. Bu doğrultudaki uygulama ve deneyimleri seminerde paylaşacağız” diyerek plastik sanayicilerini bu önemli organizasyona katılmaya davet ediyor.

   Türkiye Polimer Konferansı Ekim’de İstanbul’da

   Dünyanın önemli petrokimya araştırma ve konferans firmalarından İngiltere menşeili ICIS firması,  Plastik Sanayicileri Federasyonu ile yaptığı işbirliği ile dünyanın önde gelen polimer piyasası oyuncularını 27 – 28 Ekim 2014 tarihlerinde bir araya getiriyor.

   Konuyla ilgili açıklama yapan PLASFED Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Aksoy; “Doğu ve batı arasında önemli bir köprü görevine sahip olan ülkemiz, son yıllarda birçok sektörde uluslararası ticaret merkezi haline gelmiş ve plastik sektörü de son 10 yılda GSMH büyümesini ikiye katlayarak gelişimini sürdürmüştür. İşleme kapasitesi olarak dünyanın yedinci ve Avrupa’nın ikinci büyük plastik sektörüne sahip olan Türkiye, ekonomisi geliştikçe, plastik kullanan başta ambalaj ve inşaat olmak üzere tüm sanayi sektörlerinin de polimer ihtiyacı hızla artmaktadır.” ifadelerini kullandı.

   Yerli ve yabancı çok sayıda uzmanın konuşmacı olarak yer alacağı konferans 27 – 28 Ekim tarihlerinde İntercontinental İstanbul’da gerçekleştirilecek.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ