İzmirli plastik üreticisine son teknoloji arıtma

  İzmirli plastik üreticisine son teknoloji arıtma
   Poex

   Plastik sektörünün öncü firmalarının yer aldığı İzmir Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB) parsellerin tamamına yakınının satılmasının ardından en son teknolojilerin kullanıldığı arıtma tesisini devreye aldı.

   Bölgede yatırım yapan plastik üreticisinin diğer bölgelerde yatırım yapanlara göre daha fazla avantaja sahip olduğunu hatırlatan OSB Başkanı Salih Esen, “En küçüğü 2 bin 500 metrekare en büyüğü 80 bin metrekare olmak üzere toplam 41 sanayi parselinden oluşan bölgemizde üretim hız kesmeden devam ediyor. Çevreye karşı duyarlı olmak ve temiz üretime odaklanmak bizim için büyük öneme sahip. Bölgemiz de bulunan tüm sanayi tesislerinin atıksularının arıtılması amacıyla Moving Bed Biofilm Reactor (MBBR) sistemi kullanılarak kurulan tesisimiz, nihai 1.500 m3/gün kapasitede olup faaliyete geçen katılımcı sayısı ve artan debi miktarına göre 3 kademeli olarak tasarlandı. Son teknolojilerin kullanıldığı arıtma tesisimiz diğer OSB’ler için referans olacak” diye konuştu.

   Kaynak: Milliyet

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ