K Fuarı Başkanı Ulrich Reifenhäuser ilk kez Türkiye‘de

  K Fuarı Başkanı Ulrich Reifenhäuser ilk kez Türkiye‘de
   Poex

   68 yıldan beri plastik ve kauçuk sanayinin dünyadaki en önemli buluşma noktası haline gelen K Fuarı bu yıl 16-23 Ekim 2019 tarihleri arasında Almanya’nın fuarlar ve moda şehri Düsseldorf’ta gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz hafta İstanbul’da basın mensupları ve sektörün önde gelen isimleri ile buluşan K 2019 Fuarı Katılımcılar Danışma Kurulu Başkanı Ulrich Reifenhäuser ve Messe Düsseldorf Ceo’su Werner Dornscheidt K 2019’da katılımcı ve ziyaretçileri nelerin beklediğini ve uluslararası plastik ve kauçuk sektörleriyle ilgili güncel bilgileri paylaştı.

   Dünyanın farklı kıtalarından gelen katılımcı firmalar ve ihtisas ziyaretçileri bu dinamik ve yenilikçi sanayi sektöründeki en yeni gelişmeleri canlı olarak izleyebilmek için her üç yılda bir Düsseldorf kentinde buluşuyor ve K etkinliğinin kendilerine sunduğu olanakları değerlendiriyor: K Fuarı inovasyon ve geleceğe yönelik gelişmeler açısından vazgeçilmez bir buluşma noktası ve eşsiz bir enformasyon ve iletişim platformu niteliği taşıyor. Yenilikçi ürün, çözüm ve eğilimlerin bu denli kapsamlı bir şekilde tanıtıldığı ve uluslararası boyutta kıyaslama ve uzmanlarla tartışma olanağı sunulduğu başka hiçbir etkinlik bulunmuyor. K dışında hiçbir sektörel etkinlikte bu kadar çok yeni ürün tanıtımını bir arada görebilme olanağı sunulmuyor. K dünya genelinde tüm diğer etkinliklerden çok daha farklı bir düzeye ulaşmış bulunuyor.

   Dünyanın lider fuarı Ekim ayında Düsseldorf’ta

   Başvuru süresinin sona erdiği gün itibariyle K 2019 için fuar alanının tamamen dolduğunu ifade eden K 2019 Fuarı Katılımcılar Danışma Kurulu Başkanı Ulrich Reifenhäuser fuara 60 ülkeden 3 bini aşkın firmanın katılım başvurusunda bulunduğunu ifade etti. Reifenhäuser, “Fuarda başta Almanya, İtalya, Avusturya, İsviçre, Fransa, Hollanda ve Türkiye olmak üzere Avrupalı üreticiler, aynı zamanda da ABD firmaları güçlü şekilde temsil ediliyor. K Fuarı’nın aynı zamanda dünya pazarındaki değişimleri de belirgin şekilde yansıttığını görüyoruz: Asya ülkelerinden gelen katılımcı firmaların sayısı ve kullandıkları sergi alanı birkaç yıldan beri aynı yüksek düzeyini koruyor. Özellikle Çin, Tayvan, Hindistan, Japonya ve Güney Kore fuarda güçlü katılımlarıyla dikkat çekiyor. Fuara katılan firmaların çeşitliliği ve uluslararası niteliği bu yıl da sektörün ana konularının enerji, kaynak ve malzeme verimliliği gibi konuların yanı sıra özel uzmanlık segmentlerinin de fuar çerçevesinde ele alınacağını gösteriyor” diye konuştu.

   Messe Düesseldorf tarafından organize edilen K 2019 yaklaşık 174 bin metrekare net sergi alanına sahip 18 salondan oluşan Düsseldorf Fuar Merkezi’nin tamamında 8 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

   Ziyaretçi biletleri satışa çıktı

   K Fuarı’nın internet sitesi, MyOrganizer gibi kişiye özel hizmetlerle de fuar hazırlıkları için destek sunmakta. Düsseldorf’a ulaşım seçenekleri ve online otel rezervasyonu da yine k-online üzerinden ulaşılabilen hizmetler arasında. Ayrıca fuar biletini doğrudan internet üzerinden satın almak, barkod olarak indirmek veya evden yazılı çıktısını almak da ziyaretçilerin sıkça yararlanmakta olduğu hizmetler arasında yer alıyor. E-biletler fuar girişinde sıra bekleme zorunluluğunu ortadan kaldırmanın yanı sıra fiyat avantajı da sağlıyor: İnternet üzerinden temin edilecek günlük biletler 49 Euro iken, aynı bilet için fuar girişinde 75 Euro ödeniyor. Üç günlük abonman için online satın alımda 108 Euro, fuar girişinde ise 155 Euro ödeniyor. Önceden satın alınan fuar biletleri bir avantaj daha sunuyor: Fuar merkezine gelirken Düsseldorf ve yakın çevresindeki toplu taşıma araçlarında fuar giriş kartları ulaşım bileti olarak da kullanılabiliyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ