K Fuarı’nda gençlerin sektörü tanımaları sağlanacak

  K Fuarı’nda gençlerin sektörü tanımaları sağlanacak
   Poex

   Ekim ayında Almanya’da gerçekleştirilecek dünyanın en büyük plastik ve kauçuk organizasyonu K 2022’deki Bilim Kampüsü (Science Campus) etkinliği, araştırma dünyası ve iş dünyası arasındaki diyalogu sağlayacak. Burada, katılımcılara ve ziyaretçilere plastik ve kauçuk endüstrisindeki bilimsel faaliyetler ve bulgular hakkında yoğun ve özet bilgiler verilecek, üniversiteler ile firmalar arasında fikir alışverişinde bulunma imkanı sunulacak.

   “Sektör için genç yetenekler”

   Plastik endüstrisi tüm dünyada genç yetenekleri cezbetmekte büyük sorunlarla karşı karşıya. Genellikle okulu bırakanların plastik endüstrisinde sunulan çeşitli çıraklık ve kariyer fırsatlarından habersiz olmaları, gençlerin bu sektöre ilgi duymalarını zorlaştırıyor. Gelecekte yeterli sayıda genç yeteneği işe alabilmek amacıyla GKV – Gesamtverband Kunststoffverarbeitende Industrie (General Association of the Plastics Processing Industry), 2010 yılında, Messe Düsseldorf gibi kuruluşlar ve derneklerle ortaklaşa plastik-eğitimi-girişimini Almanca (kai), “kai – Sei dabei!” sloganıyla başlattı. Sergiler ve moderatörlü panel tartışmalarından deneylere kadar çeşitli etkinliklerle gençlerin K 2022 Fuarı’nda hedefli bir şekilde bu sektörü tanımalarının sağlanması amaçlanıyor.

   “Start-UP ZONE prömiyerini kutluyor”

   Genç, yaratıcı, esnek, geleceğe yönelik start-up’lar özellikle yenilikçi ve problem çözücü yaklaşımlarıyla öne çıkıyorlar. Öyleyse K 2022 Fuarı için, özellikle plastik ve kauçuk alanında yenilikçi ürünler ve çözümler geliştirmeye kendilerini adamış yeni gelenlere kendi sergi alanlarını sunmaktan daha iyi ne olabilir? K 2022 Fuarı Düsseldorf Fuar Merkezi’nin Salon 8b’sinde bulunan START-UP ZONE’da tam olarak bunu sağlayacak.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ