Kimya eğitiminde yeni metodlar Dow Türkiye desteğiyle öğretiliyor

  Kimya eğitiminde yeni metodlar Dow Türkiye desteğiyle öğretiliyor
   Poex

   Dow Türkiye, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Öğretmenin Kimyası’ projesiyle liselerde kimya eğitimi ve bilimine olan ilgiyi arttırmak amacıyla 105 kimya öğretmenine eğitim verildi.

   Kimya eğitiminin sınıflarda öğrencilere alışılmış metodların dışında ilgi çekici ve eğlenceli bir şekilde aktarılması için neler yapılabileceğini örnek çalışmalarla aktarmak ve öğrencilerin kimya alanına ilgilerini arttırmak amacıyla gerçekleştirilen projenin Gaziantep ayağında 105 öğretmene eğitim verildi.

   Projenin iki gün süreceğini anlatan Dow Türkiye ve Orta Asya Cumhuriyetleri Genel Müdürü İhsan Necipoğlu, “Kimya öğretmenleri ve öğrencilere yönelik en önemli sosyal sorumluluk projesi olarak kabul edilen ‘Öğretmenin Kimyası’ ile, fen okur yazarlığında 33 Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ülkesi arasında en alt sıralarda yer alan Türkiye’deki öğrencilerin ilgilerinin yükseltilmesi hedefleniyor” diye konuştu.

   Projenin Gaziantep’e olmasından mutluluk duyduğunu dile getiren Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ise, “Gaziantep öğrenci sayısı anlamında Türkiye’nin 5’inci ili. Biz öğrencilerimize daha etkin ve verimli daha yaşanabilir alanlar oluşturma adına güzel çalışmalara imza atmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ