Koronavirüsü yenen Çin, plastik sektörü buluşmasına hazırlanıyor

  Koronavirüsü yenen Çin, plastik sektörü buluşmasına hazırlanıyor
   Poex

   Plastik sektörünün her yıl düzenlenen en büyük sektörel etkinliği Chinaplas Fuarı, COVID-19’un etkisi ile geçtiğimiz yıl yapılamamıştı. Koronavirüsün etkilerini geride bırakan Çin plastik sektörünü Nisan ayında Shenzen’de bir araya getirmeye hazırlanıyor.

   Bu yıl düzenlenecek etkinlikte çevresel faktörler ve sürdürülebilirlik öne çıkacakken, yeni plastik ambalaj türleri ve alternatif ambalaj geliştirme projeleri dikkat çekecek. Fuar kapsamında yenilikçi ürünlerini sergileyecek şirketlerden öne çıkanlar arasında Avusturyalı ambalaj devi Mondi Group, yeni bir vegan ürün yelpazesi için üç sürdürülebilir ambalaj üretti. Gıda ürünleri üreticisi Frankful® bitki bazlı Tex Mex serisi için Mondi ile birlikte çalıştı. Yiyecekleri orijinal ambalajında ​​taze tutmak ve israfı önlemek için yüksek bariyerli, hafif, tek malzemeli polietilen ve yeniden kapanan bir bant kullanan Mondi’nin BarrierPack Recyclable’ı kullanmayı seçti.

   Royal DSM, Decovery® serisi adını verdiği sürdürülebilir, bitki bazlı ambalaj polimerleri serisini piyasaya sürdü. Hollandalı hammadde üreticisi, ambalaj üreticilerinin karbon ayak izlerini azaltmalarına olanak sağlayacak. DSM, sıfırdan düşük seviyeye kadar uçucu organik bileşikler (VOC’ler) içerdiğini, ancak nişasta bazlı alternatiflerin performansını karşılayabileceğini, hatta aşabileceğini söylüyor.

   Yeni Hyperform® HPN® 909ei yüksek performanslı katkı maddesi üreten Milliken Chemical, bu tür bir PP homopolimer tipik olarak içecek ambalajları ve kapakları ve tepsileri termoform yöntemiyle kalıplamak için kullanıma sunuyor. İlave olarak, Hyperform® HPN® 909ei, özellikle gıda ile temas eden uygulamalarda migrasyonu en aza indirmeye yardımcı oluyor.

   Suud petrokimya devi Sabic, Alman cilt bakım ürünleri üreticisi Beiersdorf için geliştirdiği kozmetik ambalajlarında TruCircle™ biyo bazlı malzeme portföyünden sertifikalı yenilenebilir polipropilen (PP) hammaddesini piyasaya sürdü. Beiersdorf, fosil bazlı işlenmemiş PP’nin yerini alarak bu yıl piyasaya yeni ambalaj ürünlerini tanıtacak.

   260 bin çalışanıyla bir üretim ve tedarik zinciri devi olan Jabil, Kaliforniya merkezli satın aldığı Ecologic Brands Inc. şirketiyle yenilikçi ürünleri ile fuarda yerini alıyor. Ecologic’in kağıt şişeleri, lamine edilmemiş, tek malzemeli ve tamamen geri dönüştürülebilir hafif bir iç plastik astar içeriyor. Firmanın patentli eco.bottle®, sert plastik şişelere göre yüzde 60 daha az plastikten, yüzde 100 geri dönüştürülmüş kartondan ve ASTM D 6868 kompostlama standartlarını karşılayan eski gazetelerden yapılmış bir dış fiber kabuğa sahip.

   Gelişmeler ambalaj sektöründeki firmalar için trendlerin sürdürülebilir hammadde tedarik etmekten, biyolojik olarak çözünebilir, daha fazla geri dönüştürülebilir veya kompostlanabilir ürünler tasarlamaya ve üretmeye teşvik ettiğini gösteriyor.

   Söz konusu gelişmeler ve daha fazlası, 13-16 Nisan 2021 tarihleri ​​arasında Çin’in Shenzhen kentinde düzenlenecek CHINAPLAS 2021’de olacak.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ