KSP başkanlığında görev değişimi

  KSP başkanlığında görev değişimi
   Poex

   Kimya sektörünün en önemli çatı organı konumundaki Kimya Sektör Platformu’nun yeni Başkanı, Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) Başkanı ve Polisan Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Faik Bitlis oldu.

   Kimya sektöründe önemli bir görev değişimi yaşandı. 2004 yılından bu yana kimya sektörün çatı organı konumunda olan Kimya Sektör Platformu’nun (KSP) yeni dönemdeki Başkanlığını Ahmet Faik Bitlis üstlendi.

   Aynı zamanda Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) Başkanı ve boya sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Polisan’da Yönetim Kurulu Üyesi de olan Ahmet Faik Bitlis, boya ve kimya sektörünün yakından tanıdığı bir isim.

   Yeni görevi İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Murat Akyüz’den devralan Bitlis yaptığı açıklamada, bünyesinde 36 kurum/kuruluş, sivil toplum örgütü ve kimya ile ilgili akademik çevreleri barındıran Kimya Sektör Platformu’nun başkanlığını yapacak olmaktan büyük onur duyduğunu belirtti.

   KSP’nin yeni dönem başkanı olarak, “Sermaye yoğun bir sektör olan kimya sanayimizin 2023 yılı için belirlediği 50 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşması için yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” diyen Ahmet Faik Bitlis, platformun tüm üyelerinin desteğinin de çalışmalarına büyük katkı sağladığını ifade etti.

   Ahmet Faik Bitlis kimdir?

   1962 İstanbul doğumlu olan Ahmet Faik Bitlis, lise eğitimini İstanbul Alman Lisesi’nde tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisi olarak mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme ve İktisadi Enstitüsü’nde İşletme Yüksek Lisans programını bitirmiş, son olarak 2004 yılında Harvard Business School’un OPM Sertifika Programı’nı tamamlamıştır. İş hayatında, Polisan Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Mayıs 2009 tarihinden itibaren BOSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam etmektedir. Evli ve iki kız çocuğu sahibi olan Bitlis; İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ