LyondellBasell’in A. Schulman’ı satın alması tamamlandı

  LyondellBasell’in A. Schulman’ı satın alması tamamlandı
   Poex

   Dünyanın en büyük plastik ve kimya şirketlerinden Hollandalı LyondellBasell, yüksek performanslı plastik kompaund ve kompozitlerin önde gelen global tedarikçisi. ABD’li A. Schulman’ı satın alma işlemi tamamlandı.

   LyondellBasell’in CEO’su Bob Patel, “Bu satın alma, müşterilerimiz için önemli bir değer yaratma ve şirketimizin bu alanda gelecekteki büyümesi için konumlandırma, tamamlayıcı güçlerimize dayanıyor” dedi.

   Satınalma, LyondellBasell’in mevcut potansiyelini ikiye katlayarak otomotiv, inşaat malzemeleri, elektronik eşya ve ambalaj sektörleri gibi büyüyen, yüksek kâr marjı bulunan pazarlara erişimini mümkün kılacak.

   LyondellBasell’in mevcut polipropilen kapasitesi ve A. Schulman kapasitesine ek olarak şunları içerecektir:

   – Termoplastik polimerler (Poliolefin ve elastomerlerin avantajlarını bir arada sunan, müşterilerine otomotiv, ambalaj ve inşaat sektörleri için dayanıklı ve esnek ürünler sunan polimerler)

   – Polibütilen-1 polimerler (sıcaklık dayanımı ve mukavemetini bir arada sunan plastikler, modern su boruları, inşaat malzemeleri ve yeniden kapatılabilir ambalajlarda kullanılan hammaddeler)

   A. Schulman tarafından üretilerek LyondellBasell’in yeni ürün portföyüne dahil olacak ürünler arasında ise;

   – Kompozit uygulamalar (altyapı, havacılık ve farlar gibi otomotiv uygulamalarında kullanılan hafif, güçlü malzemeler)

   – Toz hammaddeler (kaplamalarda kullanılan özel malzemeler, rotasyonel kalıplama ve diğer teknik uygulamalar)

   – Renklendiriciler (dünya çapında kağıt, boya ve plastik eşyaların üretiminde kullanılan boya ve katkı maddeleri)

   LyondellBasell’in polipropilen şirketi ve A. Schulman’ın geniş ve büyüyen pazarlara yönelik müşteri odaklı yaklaşımı ile Gelişmiş Polimer Çözümleri’ni pazara sunacaklarını bildiren LyondellBasell Gelişmiş Polimer Çözümleri ve Küresel Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Jim Guilfoyle, “Satınalma işleminin müşterilerimiz ve hissedarlarımız için değer sağlamak için iyi bir pozisyonlama sağlayaacağına inanıyoruz. Birçok yenilikçi, özel ürün çözümlerimiz piyasaya ulaşacak.”

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ