Nestlé Waters ambalajlarındaki geri dönüşüm oranını artırıyor

  Nestlé Waters ambalajlarındaki geri dönüşüm oranını artırıyor
   Poex

   Birleşmiş Milletlerin bugüne özel, suyun korunmasının ve yönetiminin yanı sıra iklim değişikliğine sebep olan tüm nedenlerin de bertaraf edilmesi için dünya genelinde yürüttüğü çalışmalara destek veren Nestlé Waters’ın Türkiye Genel Müdürü Michel Beneventi, şirketin bu konudaki vizyonu ile yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

   Gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmanın herkesin sorumluluğu olduğunu belirten Beneventi, “Şirketimizin ‘kaliteli ve sağlıklı nesiller’ vizyonundan aldığımız güçle, geleceği koruma anlayışıyla tüm faaliyetlerimizde çevresel etkilerimizi en aza indirmeye çalışıyoruz” dedi.

   Nestlé Waters sürdürülebilir bir gelecek ve sağlıklı bir dünya yaratılmasına yardımcı olma taahhüdü çerçevesinde yenilikçi, yüzde 100 sürdürülebilir ve geri dönüştürülmüş veya yenilenebilir kaynaklardan yapılmış ambalajlar konusunda da öncülük yapıyor. Halihazırda tamamen geri dönüştürülebilir şekilde dizayn edilen polietilen tereftalat (PET) şişelerinin yanı sıra, her yıl ambalajlarında kullandığı geri dönüştürülmüş PET (rPET) kullanım oranını da artırıyor. Şirket bu doğrultuda 2020 yılında yüzde 50’si geri dönüştürülmüş ambalajlara geçişi başlattı. Döngüsel ekonomiye de destek veren şirket, Nestlé Waters Türkiye, son 5 yılda gerçekleştirilen yüzde 40 ambalaj azaltımı çalışmaları ile 200 bin adet ağaç eşdeğeri sera gazı salımı engellenmiş oldu.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ