Novapol’dan 750 bin euroluk EPS blok üretimi yatırımı

  Novapol’dan 750 bin euroluk EPS blok üretimi yatırımı
   Poex

   Novapol Ambalaj, bu yıl yapacağı 750 bin euroluk yatırımla izolasyon amaçlı kullanılacak EPS blok üretimine de başlayacak.

   Ağırlıklı olarak su ürünleri ve endüstriyel üretim sektörüne yönelik EPS stropordan mamul ambalaj ürünleri üreten Novapol, bu yıl yapacağı 750 bin euroluk yatırımla izolasyon amaçlı kullanılacak EPS blok üretimine de başlayacak. Geçen yıl yüzde 65 kapasite ile çalıştıklarını dile getiren Novapol Genel Koordinatörü Ümit Yercan, “Bu yıl hedefimiz kapasitemizin yüzde 80’ini kullanmak. Bu yıl sonunda izolasyon amaçlı kullanılan stroporlar konusunda yeni bir yatırım planlıyoruz. Yeni yatırımımız blok kalıplama üzerine ve tamamen yalıtım sektörüne yönelik olacak. Yalıtım pazarı her geçen gün büyüyor. Yasal düzenlemeler de bu konuda bir itici güç. 750 bin euroya mal olacak yeni yatırımımızla yıllık üretim kapasitemizi 3 bin tona çıkaracağız” dedi.

   Faaliyete 2012 yılı Aralık ayında başladıklarını söyleyen Yercan, “Fabrikamızı 1.5 milyon euroluk yatırımla kurduk. Tesisimiz İzmir Torbalı’da. 4 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 12 bin metrekare alana sahip. Müşterilerimizin çok büyük bir kısmını aqua kültür sektöründeki firmalar oluşturuyor. Sektöre yakın olmak önemli” dedi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ