Ohio’dan Malatya’ya akrilik yatırımı

  Ohio’dan Malatya’ya akrilik yatırımı
   Poex

   Malatya`da Organize Sanayi Bölgesi’nde toplamda 27 bin metrekare bir arazide Dökme Akrilik Tesisi kuran Işık Plastik, Ocak ayında ilk deneme üretimine başlayacak.

   Malatya`daki dökme akrilik tesisiyle birlikte 50 bin ton endüstriyel levha kapasitesi ile 100 milyon Dolar ciro hedefine ulaşmayı planlayan Işık Plastik`in Genel Müdür Yardımcısı Selami Yılmazçoban yaptığı açıklamada, 2012 yılında aldığımız yatırım kararı ile dünyanın en büyük akrilik levha üreticisi olan ABD’li Plaskolite Inc firması ile bir Joint Venture yaparak, Malatya’da 27 bin metrekare arazide Dökme Akrilik Tesisi kurduklarını açıkladı. Yılmazçoban, son iki yıldır yoğun bir şekilde inşasına devam ettikleri fabrikanın Ocak’ta ilk deneme üretimine başlayacağını açıkladı.

   Bu yatırımla birlikte banyo & küvet sektörü başta olmak üzere, reklam, inşaat, ses bariyeri gibi sektörlere 3 mm.’den 40 mm.’ye kadar dökme akrilik tedarik edeceklerini ifade eden Yılmazçoban açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Yıllardır yurtiçinde ve yurtdışında polikarbonat ve akrilik levhalar ile birçok proje gerçekleştirdik. Bunlar arasında otoban ses bariyerleri, metro durakları, havaalanı geçiş tünelleri, muhtelif sera projeleri, fabrika çatı aydınlatmaları vb. Bunlara yakın bir tarihten örnek vermek gerekirse Yeni Antalya Stadyumu’nu ve Yeni Sivas 4 Eylül Stadyumu’nu sayabiliriz. Antalya Stadı çatı uygulamalarında Türkiye’nin dünya standartlarında üretimi yapılan tek solid polikarbonat levhası POLICAM kullanıldı. Aydınlatmalı çatı uygulamalarında birçok farklı alternatife göre büyük maliyet avantajı sağlamasının yanında yapıya görsel katkı da sağlayan POLICAM Polikarbonat levhalar, birçok stat projesinde ilk tercih edilen ürün oldu.

   Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 23 şehirde inşasına devam ettiği 25 stadyumda çalışmalar büyük bir hızla ilerlerken, bazı statlar tamamlanma aşamasına geldiği noktada yeni projelere POLİCAM ürünlerimizi tedarik etmeye devam edeceğiz.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ