Oyak, Akdeniz Kimya’dan sonra Avusturyalı Chemson’ı satın aldı

Oyak, Akdeniz Kimya’dan sonra Avusturyalı Chemson’ı satın aldı
Poex

OYAK Grubu, PVC bazlı pencere ve yapı profilleri, boru, enjeksiyon ürünleri, kablo izolasyon ve yumuşak yüzey kaplamaları imalatında kullanılan polimer katkı maddeleri üreten Avusturya merkezli Chemson AG’nin hisselerinin tamamını aldı.

OYAK’tan yapılan açıklamada, grubun 2012 yılı sonunda aynı alanlarda faaliyet gösteren Akdeniz Kimya’yı da satın aldığı hatırlatılarak, “OYAK, Akdeniz Kimya ve Chemson AG şirketleri ile polimer katkı maddeleri arasında önemli bir yer tutan ve PVC mamul üretiminde vazgeçilmez unsur olan PVC stabilizatörleri alanında dünya lideri konumuna ulaşmıştır” denildi.

Açıklamada, satın alma bedeline ilişkin bilgi yer almadı. Avusturya’daki tesislerine ilaveten İngiltere, ABD, Brezilya, Çin ve Avustralya’da üretim tesisleri bulunan Chemson’un Almanya, Hollanda ve Singapur’da satış ofisleri bulunuyor.

Chemson Polymers – Additive AG Hakkında: 

Avusturya merkezli Chemson AG’nin hisselerinin tamamı OYAK Grubu tarafından 8 Kasım 2013 tarihinde satın alınmıştır.

Chemson AG,  PVC bazlı pencere ve yapı profilleri, boru, enjeksiyon ürünleri,  kablo izolasyon ve yumuşak yüzey kaplamaları imalatında kullanılan polimer katkı maddeleri üretmekte olup alanında pazar liderlerinden biri durumundadır.  Bu katkı maddeleri, PVC bazlı ürünlerin imalatında belirleyici bir rol oynayarak renk tutarlılığı, mukavemet ve yüzey pürüzsüzlüğü gibi önemli özellikler kazandırmakta ve ürünlerin ideal şartlarda işlenebilmesini sağlamaktadır.

Chemson AG’nin Avusturya’daki tesislerine ilaveten İngiltere, ABD, Brezilya, Çin ve Avustralya’da üretim tesisi, Almanya ve Hollanda’da satış ofisi olarak faaliyet gösteren iştirakleri ve Singapur’da bir satış ofisi bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ