PAGDER Gür’leyecek

  PAGDER Gür’leyecek
   Poex

   Plastik sanayicilerinin sektörün yaşadığı sorunlara karşı yaklaşımda güçlerini birleştirerek ortak-tek ses olma kararı aldığı genel kurul toplantısında, 2 dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Hüseyin Semerci, “Başkanlık Bayrağını” Reha Gür’e teslim etti.

   1955 yılı itibariyle örgütlenmeye başlayan, 1969 yılında ise resmi temellerini atarak Türkiye’nin ilk sivil toplum yapılanmalarından biri olan PAGDER’in 36. Olağan Genel Kurul Toplantısı, yoğun bir katılımla yapıldı.

   “Yenilenme, gelişmenin önünü açar”

   İki dönemdir PAGDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Semerci, “PAGDER, 60 yıllık koca bir çınardır” sözleriyle başladığı açılış konuşmasında; bu çınarı geçmişten günümüze taşıyarak plastik sektörüne büyük katkılar sağlayan herkese teşekkür etti.

   2012-2015 dönemi arasında yürütülen çalışmaları da özetleyen Semerci, beş yıldır kendisine emanet edilen görevi onurla yerine getirdiğini belirterek; bugün 14 bin firması ve 250 bin çalışanı ile, Avrupa’nın 2.’nci, dünyanın ise 7.’nci büyük üreticisi konumunda bulunan plastik sektörüne katkı sağlayacak, ticari faydalar getirecek yapıcı yaklaşımlar ve sonuç odaklı faaliyetlere her zaman öncelik verdiklerinin altını çizdi. Semerci, “Bugün sayısı 500’e yaklaşan üyemizle, ulusal ve uluslararası paydaşlarımızla büyük projelere imza attık. Yuvaya Dönüşen Plastikler kampanyamızı iki yıldır başarıyla sürdürüyoruz. Plastik sanayisinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan kümelenmeyi; teşviklerden yararlanma hakkı tanıyan İhtisas OSB özelliği ile PAGDER&ASLAN OSB ile sağladık. Dış pazar arayışlarına her türlü yanıtı içeren Dünya Plastik Atlası’nı sektörümüze sunduk. Yurt içi, yurt dışı fuar katılımları, eğitimler, seminer ve konferanslar düzenledik” dedi.

   Görev yaptığı dönem boyunca sektörel örgütlenmelere de liderlik ettiklerini kaydeden Semerci, iyi örgütlendiklerini ama sektörün birbirine daha çok inanıp sahip çıkması gerektiğine dikkat çekti. Semerci, “Bugün tüm imalat sektörlerine ara malı veren plastik sektörü; var olan zorlayıcı koşullara, yapısal sorunlara ve ülkemizin genel ekonomik yavaşlamasına rağmen; 2014’ü de yıllık yüzde 1.9 oranında büyüyerek kapatmıştır. İlerleyen dönemlerde Türkiye plastik sektörünün bir konfederasyon çatısı altında toplanması da düşünülebilecek konulardan biridir. Ama artık bayrak el değiştirmeli; yenilenmenin, gelişmenin önünü açacağı inancındayım” diyerek PAGDER Yönetim Kurulu Başkanlığı bayrağını, kendisiyle aynı dönemde PAGDER’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Reha Gür’e teslim etti.

   PAGDER’in Yeni Başkanı; Reha Gür

   PAGDER’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Reha Gür yaptığı konuşmasında, görevi devraldığı Hüseyin Semerci’ye ayrıca plastik sanayisinde faaliyet gösteren bir sektör mensubu olarak da yaptığı değerli ve çok önemli katkılardan dolayı teşekkürlerini sundu. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü PAGDER’de Hüseyin Semerci birlikte çok iyi çalıştıklarını vurgulayan Gür, gönüllüğün esas olduğu bu önemli görevde canla başla çalışan kendisine devredilen bayrağı onurla taşıyacağını ifade etti.

   PAGDER 36. Dönem Çalışma İlkeleri!

   PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, “Hedefim, her dönemde yükselen bu çıtayı görev sürem boyunca daha da yükseğe taşımak olacak. Sektörümüzün birlik ve beraberliğini güçlendirecek, daha hızlı büyümesini, gelişmesini sağlayacak her tür sonuç odaklı çalışmayı esas alacağım” dedi.

   PAGDER’in 36. döneminde de, geçmişten devralınan deneyim ve ilkeler kapsamında; siyaset dışı ama demokratik bir yapı içinde hareket edeceklerini vurgulayan Gür; yenilikçilik, fark yaratmak, takım çalışması, kurumsallaşmak, verimlilik ilkelerine öncelik vereceklerini paylaştı.

   Merkezi otorite ve diğer kurumlar ile iyi ilişkilere özen göstereceklerini; bürokraside artırılmış etkinlik, proaktif eylemler ile önleyici faaliyetlerde bulunacaklarını vurgulayan Gür, “Bilinirliğini artıracağımız ve aidiyet duygusuyla genişleteceğimiz tabanımıza yönelik çalışmalarımızı; insanlığa, ülkemize, sektörümüze ve alt sektör kırılımına ve her bir üyemizin faydalarını gözeterek, sektörümüzün tamamını kucaklayan bir PAGDER olarak yürüteceğiz” dedi.

   PAGDER’de yeni yönetim ve denetleme kadrosu!

   PAGDER’in 36. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda; görev alacak yeni yönetim ve denetleme kurulu seçimi de yapıldı: Reha Gür’ün (Eurotec Mühendislik Plastikleri) yanı sıra Selçuk Gülsün (Tisan Mühendislik Plastikleri) Hakan Dirgeme (Beno Plastik), Burç Angan (Hür-mak Plastik Otomotiv Makina), Evren Evrenkaya (Ser Rezistans), Kenan Benlier (Güven-el Plastik), Oğuzhan Gürlek (Gürlek Plastik), Ünal Aykun (Semi Elektronik), Utku Şahin’in (Tetra Polimer) PAGDER Asil Yönetim Kurulu’nu oluşturdu. Murat İçin (Fortis Plastik), Erkan Aydın (Gema Polimer) ve Burak Erenoğlu ise (Akay Plastik)  PAGDER Asıl Denetleme Kurulu üyeliğine seçildi.

   Reha Gür kimdir?

   PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde  İşletme İhtisası yapmış ve sonrasında iş hayatına atılmıştır.

   Mühendislik plastikleri sektörünün önemli firmalarında satış ve üst düzey yönetici pozisyonlarında çalışan Reha Gür, 2004 yılından bu yana kurucuları arasında bulunduğu Eurotec Mühendislik Plastikleri firmasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Gür aynı zamanda, İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği)’de Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ