PAGDER’in “Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesine önemli destekler

  PAGDER’in “Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesine önemli destekler
   Poex

   Kaynağında ayrıştırma alışkanlığı, geri dönüşüm kültürü ile çevresel-ekonomik kaynakların korunması, çevre ve doğa kirliliğinin önlenmesi ile sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek hedefi taşıyan “Yuvaya Dönüşen Plastikler” önemli destekler ile büyümeye devam ediyor.

   Plastik Sanayicileri Derneği’nin “Çevre ve Hayvan Dostları”nı bir araya getirdiği özel geceye İstanbul Vali Yrd. İsmail Gültekin başta olmak üzere, Türkiye’nin her köşesinden kampanyaya protokol imzalayarak katılan belediye başkanları; iş, medya ve sanat dünyasından destek yağdı.

   Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu’nun yaptığı gecede; kampanya elçiliğini gönüllü üstlenen Mirkelam ve yanı sıra Sibel Tüzün, Elif Turan, Gülçin, Mehtap Meral, Mine Çayıroğlu, Selen Erkmen de sahne alarak kampanya için en güzel destek şarkılarını söylediler.

   2014 gönüllü proje elçisi olan Tuna Arman başta olmak üzere, Mehmet Turgut, Süheyl Atay, Seda Akgül, Doğa Konakoğlu, Didem Soydan, Elif Tanrıverdi, Emel Kurhan, Esin Yağmurdereli, Aybike Esin Tumluer ve Leyla Alaton da bu özel gecede kampanyaya destek vermek için oradaydı.

   Plastik ve kimya sektörünün önde gelen kurumlarından İKMİB, BASF, Socar, Petkim, Kalde gibi firmaların sponsor olduğu geceye projeye katkı sağlayan birçok firmanın üst düzey yetkilileri de, kampanyayı desteklemek için bir araya geldi.

   PAGDER’in 2015’de de Türkiye’nin geniş katılımlı en önemli ve etkin sosyal sorumluluk projesi olarak dikkat çekmeye devam eden projesinin özel gecesinde konuşma yapan PAGDER Başkanı Hüseyin Semerci, plastik atıklar dahil tüm atıkları çöpe, çevreye atmak yerine kaynağında ayrıştırma alışkanlığı kazanmanın önemine değindi. Semerci, “Böylece hem ülke ekonomisine kazandıralım, ekonomik ve çevresel değerlerimizi koruyalım; hem doğayı-çevreye atarak, bırakarak, üstelik suçunu da plastiğe yükleyerek, görüntü kirliliği yaratmayalım. Tüm bu kazançları sağlarken de önemli sosyal sorunlarımızdan biri olan sokak hayvanlarını sıcak bir yuvaya kavuşturalım. Unutmayalım ki, her atık plastik, bir cana sıcak bir yuvanın tuğlası olacak” dedi. Ülkemize, çevreye ve sahipsiz sokak hayvanlarına fayda getirecek; tüketicilerin sorumluluk paylaşımını esas alan, sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin kurulmasına katkıda bulunmayı bu projenin öncelikli ülke genelinde yayılması için tüm halkın yanı sıra özellikle belediyelere büyük görev düştüğünü vurgulayan Semerci tarafından, projeye katkıları bulunan sponsorlara ve sanatçılara plaket takdim edildi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ