PAGEV Başkanlığına Yavuz Eroğlu seçildi

  PAGEV Başkanlığına Yavuz Eroğlu seçildi
   Poex

   Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV)’nın 15 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen olağan genel kurulunda iki liste halinde girilen seçimde Yavuz Eroğlu PAGEV’in yeni başkanı olarak seçildi.

   Halkalı PAGEV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulda 2013 yılı faaliyet ve denetim raporlarının okunmasının ardından oylamaya geçildi.

   Mevcut başkan Mehmet Uysal ve PAGEV Değişim Grubu adıyla Yavuz Eroğlu’nun başkan adaylıklarında iki liste olarak girilen seçimde yapılan oylamayla Yavuz Eroğlu PAGEV’in yeni başkanı seçildi.

   Yeni yönetimde başkanlığa Yavuz Eroğlu, başkan yardımcılığına Ahmet Meriç, yönetim kurulu üyeliklerine Reha Gür, Abdülkabir Topuçar, Cihan Sönmez, yönetim kurulu yedek üyeliklerine Halil Gökhan Can, Abdullah Karatepe ve Cemil Çakar seçildiler.

   Eroğlu genel kurul sonrası yaptığı açıklamada; “Sektörümüzün büyüyen sorunları karşısında sektörün birlikteliğe ihtiyacı var, yeni bir vizyonla sektörün kökünden aldığımız güç ve emin adımlarla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

   YAVUZ EROĞLU Kimdir?

   Sem Plastik Genel Müdürü, Avrupa Birliği Plastik Üreticileri Derneği İcra Kurulu Üyesi ve Waste Free Oceans (WFO) MEA Başkanlığı görevini yürüten Yavuz Eroğlu;  1973 yılında İstanbul’da doğdu. Eroğlu, Kültür Koleji’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve Marmara Üniversitesi Yönetim Organizasyon Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı.

   Yavuz Eroğlu, iş hayatına aile şirketi olan SEM Plastik’te başladı. SEM Plastik’te; üretim, satış ve ihracat gibi çeşitli kademelerde görev aldı. 1997 yılında sektörün ilk ihracatını gerçekleştirdi.  Eroğlu, kurucusu olduğu SEM Global Dış Ticaret ve Credoy Polimer’in de Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Yönetimde bulunduğu dönem içerisinde Harvard Universitesi kuruluşu Allworld Network değerlendirmesinde SEM Plastik Türkiye’nin ve Bölgenin en hızlı büyüyen yüz firması arasına 2 sene üst üste girdi. 2008 yılında Filistin’de yaptığı Plastik Tek Kullanımlık Ambalaj Yatırımıyla, hem bölgedeki tek üretime yönelik endüstri yatırımını gerçekleştirmiş hem de yaşayan en büyük işletmecilik gurusu adledilen Micheal Porter’in “Shared Value” – “ Toplumla Paylaşılan Değer” sunumuna örnek vaka olarak girmiştir. Dubai’de gerceklestirilen Global Girisimcilik zirvesinde Zirve Özel ödülü’nün sahibi olmuştur.

   Seçim sonrası oluşan yeni yönetim kurulu listesi aşağıdaki isimlerden oluşuyor;

   Yavuz Eroğlu – Sem Plastik

   Ahmet Meriç – Enformak Plastik Teknolojileri

   Reha Gür – Eurotec Mühendislik Plastikleri

   Abdülkadir Topuçar – Engel Enjeksiyon Makinaları

   Cihan Sönmez – Özhanmak Dış Tic.

   Mehmet Nuri Kolu – Koluman Plastik

   Haydar Yayla – Teknokim Plastik

   Ali Zeki Karadeniz – Hakan Plastik

   Murat Özadam – Özler Plastik

   Ömer Durmuşoğlu – Durmuşoğlu Plastik

   Tekin Arda

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ