Petkim, 63 günlük bakıma giriyor

  Petkim, 63 günlük bakıma giriyor
   Poex

   Türkiye’nin petrokimya devi Petkim, tesislerinde dört yılda bir gerçekleştirdiği planlı bakım faaliyetlerine 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle başlayacak.

   Petkim, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada üretim kompleksinde yaklaşık olarak her 4 yılda bir yapılan büyük bakım faaliyetlerinin 1 Ekim 2018 günü başlayacağını ve 63 gün süreceğini bildirdi. Bakım çalışmaları kapsamında tesislerdeki ünitelerde çeşitli sürelerde planlı duruşlar gerçekleştirilecek. Diğer ünitelere ara ürün sağlayan ve üretim performansının en önemli belirleyicisi olan Etilen Fabrikasındaki planlı bakım duruşunun yaklaşık 45 gün sürmesi bekleniyor.

   Üretimin duracağı dönem içerisinde, başta polimerler olmak üzere mevcut stokların satışlarının önemli ölçüde karşılanacağının belirtildiği açıklamada, talebin karşılanmasında önemli bir sorun yaşanmayacağı da ifade edildi.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ