Pimaş, üretimini Deceuninck adı altında sürdürme hazırlığında

Pimaş, üretimini Deceuninck adı altında sürdürme hazırlığında
Poex

Ege Profil, Pimaş ile üretim ve ve satış anlaşması yapılmasına karar verdi. Pimaş, üretim faaliyetlerini 2016 yılı Haziran ayına kadar kademeli olarak azaltarak ürünlerinin, Deceuninck NV’nin hissedarı olduğu Ege Profil A.Ş. ile yapılacak olan “Üretim Anlaşması” çerçevesinde Kocaeli ve İzmir tesislerinde üretimini sürdürecek.

Ege Profil A.Ş.’nden yapılan Kamuoyu Aydınlatma Platformu açıklamasında Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş. ile yapılacak olan “Üretim Anlaşması” çerçevesinde çeşitli ürünlerin Pimaş tesislerinde üretilmesine ve üretim anlaşması yapılan ürünlerin üretiminde kullanılabilecek makine, kalıp ve stokların, yaptırılacak değerleme sonucunda tespit edilecek değer üzerinden, Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş.’nden satın alınmasına karar verildiği duyuruldu.

Ege Profil’den yapılan KAP anlaşması şöyle:

”Şirketimiz Yönetim Kurulu’nca, Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılması Hakkı Tebliği’nin (II-23.1) 7.maddesi uyarınca Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş.’nin Genel Kurul’u tarafından onaylanması şartıyla; şirketimizce, Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş.ile yapılacak olan “Üretim Anlaşması” çerçevesinde PİMAPEN, PİMAŞ Siding, PİMAŞ CAMODA, DWT, MAESTRO ürünlerinin Kocaeli ve İzmir  tesislerinde üretilmesine, üretim anlaşması yapılan ürünlerin üretiminde kullanılabilecek makine, kalıp ve stokların, yaptırılacak değerleme sonucunda tespit edilecek değer üzerinden, Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş.’nden satın alınmasına,  oybirliği ile karar verilmiştir.”

Pimaş’tan yapılan KAP açıklaması da şöyle:

”Şirketimiz Yönetim Kurulu, yapı endüstrisi için kompaund, tasarım, geliştirme, ekstrüzyon, finisaj ve geri dönüşüm konularında uzmanlaşmış ve dünya çapında entegre bir topluluk olan şirketimiz hissedarı Deceuninck NV’nin   müşteri odaklı yaklaşımı, sahip olduğu yüksek teknoloji ve kalite anlayışından faydalanarak, PVC sektörünün Türkiye’de  ilk markası olan Pimapen Pimaş markasının operasyonel ve finansal verimliğini arttırarak Türkiye’deki konumunu güçlendirmeyi hedeflemektedir. Yönetim Kurulumuz bugün aldığı kararla, şirketimizin 1982 yılından beri faaliyet gösterdiği üretim tesisinde, altyapı sebebi ile yeni ve verimli teknolojilerin uygulanma konusunda kısıtlamaların bulunması nedeniyle, PİMAPEN, PİMAŞ Siding, PİMAŞ CAMODA, DWT, MAESTRO, PİMAWOOD ürünlerini, Deceuninck NV’nin tecrübesinden faydalanarak yüksek teknolojiyle ürettirip Türkiye’de 1.400’ün üzerinde satış noktası ile tüm yurttaki yaygın ve organize bayi ağı üzerinden pazarlayarak, sahip olduğu Pimapen marka ve satış ağı ile karlılığını arttırarak pazarda konumunu güçlendirmek amacıyla, şirketimiz üretim faaliyetlerini 2016 yılı Haziran ayına kadar kademeli olarak azaltarak ürün gamında yer alan Pimawood dışındaki ürünlerin, şirketimizin hakim hissedarı olan Deceuninck NV’nin hissedarı olduğu Ege Profil Tic. ve San. A.Ş.  ile yapılacak olan “Üretim Anlaşması” çerçevesinde Kocaeli ve İzmir  tesislerinde ürettirilmesi, Pimawood markası ürünlerin, farklı bir üretim tesisinde üretilmesi hususlarının görüşülmesi, onaylanması, şirketimiz mevcut tesisindeki üretimini kademeli olarak sonlandıracak olması nedeniyle, Üretim anlaşması yapılan ürünlerin üretiminde kullanılabilecek makine, kalıp ve stokların, yaptırılacak değerleme sonucunda tespit edilecek değer üzerinden Ege Profil Tic. ve San. A.Ş.’ne satılması, Ege Profil Tic. ve San.A.Ş.’ne satılmayan atıl kalabilecek makine, kalıp ve stokların 3.kişilere satılması hususlarının görüşülmesi, onaylanması, şirketimiz’in mevcut  tesisinin, gelecekte planlanan pazarlama ve satış faaliyetleri için fazla ve atıl kalacak olması nedeniyle, yaptırılacak değerleme neticesinde gayrimenkul’ün  satılması hususlarının görüşülmesi, onaylanması hususlarında karar verilmek üzere, Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılması Hakkı Tebliği’nin (II-23.1) 7. maddesi uyarınca Genel Kurul’un görüş ve onayına ve özel durum açıklaması yaparak konunun kamuya açıklanmasına karar verilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ