PLASFED, ZÜCDER ile sektördeki temsil gücünü artırıyor

  PLASFED, ZÜCDER ile sektördeki temsil gücünü artırıyor
   Poex

   Züccaciyeler Derneği (ZÜCDER), Türkiye plastik sektörünün çatı kuruluşu PLASFED’e (Plastik Sanayicileri Federasyonu) katılma kararı aldı. Kompozit Sanayicileri Derneği’nin ardından ZÜCDER’in de federasyona katılma kararıyla PLASFED, sektörün en önemli organı haline gelmeye devam ediyor.

   Türk plastik sektörünün önde gelen 5 derneği tarafından 28 Ekim 2011 tarihinde kurulan ve 1000’i aşkın firmayı temsil eden PLASFED (Plastik Sanayicileri Federasyonu), temsil gücünü ve etkinliğini artırmak üzere çalışmalarına devam ediyor.

   PLASFED çatısı altında 8 önemli derneğin iş ve güç birliği!

   Plastik ve plastikle ilgili sektörel sivil toplum örgütleri arasında iş ve güç birliği kurarak üye dernek sayılarını artıran PLASFED, plastik sanayicilerinin dernek çatısı altında bir araya gelerek daha güçlü olmaları için faaliyet gösteriyor.

   Kompozit Sanayicileri Derneği’nin federasyona katılmasıyla üye dernek sayısını 6’ya çıkaran; Gaziantep Sanayicileri Derneği’nin kurulum kararıyla üye sayısında 7’ye ulaşan PLASFED, ZÜCDER’in de katılımıyla Türkiye’nin en önemli ve faal 8 derneğini çatısı altına almış oldu.

   “Türkiye plastik sektörü PLASFED çatısı altında referans merkezi haline geliyor”

   Yapısı gereği birçok farklı sektörle yakından ilişkisi bulunan, plastik sektörüyle de çok yakından alakalı olan ZÜCDER’in federasyona katılımından duyduğu memnuniyeti ve mutluluğu dile getiren PLASFED Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Aksoy; sektörün hızla büyüyerek plastik üretiminde global oyuncu haline geldiğini; üretimde Avrupa 2’nciliği ve dünya 7’nciliği bulunmasına rağmen katma değer yaratma bakımından dünya dış ticaretinde henüz hak ettiği yeri alamadığını vurguladı. Aksoy, “Çatımız altında buluşan tüm üyelerimizle beraber Türkiye’nin plastikte referans merkezi haline gelmesi için çalışmaya, hem yurt içinde hem de yurt dışında rekabet gücümüzü artıracak yeni projeler üretmeye devam edeceğiz. Plastik ve plastikle ilgili sektörel sivil toplum örgütlerinin PLASFED’e katılması, iş ve güç birliğimizi de artıracak; PLASFED’i tüm platformlarda referans merkezi haline getirecek” dedi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ