Plastik atıklardan elektrikli otomobil üretildi

  Plastik atıklardan elektrikli otomobil üretildi
   Poex

   Hollanda’da Eindhoven Teknik Üniversitesi’ndeki 22 öğrenci, denizden toplanan plastikler, pet şişe atıkları ve evsel atıklardan 220 kilometre menzile ulaşabilen elektrikli araç ortaya çıkardı.

   Hollanda’nın Eindhoven şehrinde üniversite öğrencileri yeni bir araç ortaya çıkardı. Denizden çıkan plastiklerden, pet şişlerden ve evsel atıklardan meydana getirilen araca öğrenciler Luca adını verdi.

   Reuters’ın haberine göre, sarı renkte olan iki kişilik araçta spor araba koltukları mevcut. Saatte 90 kilometre hıza ulaşabilen araç tam şarj edilirse 220 kilometre menzile ulaşabiliyor. Eindhoven Teknik Üniversitesi’nde proje yöneticisi Lisa van Etten, Reuters’e “Bu araba gerçekten çok özel, çünkü tamamen çöpten yapıldı” şeklinde konuştu.

   Koltuklar Hindistan Cevizi ve At Kılından

   Aracın şasisinin keten ve dönüştürülmüş pet şişelerden oluşturulduğunu söyleyen Lisa van Etten, iç mekanda da evsel atıklardan faydalandıklarını söyledi. Aracın gövdesinde televizyon, oyuncak ya da mutfak aletlerinde kullanılan sert plastiğin kullanıldığı belirtilirken koltuk minderleri hindistan cevizi ve at kıllarından oluşuyor.

   Yaklaşık 18 ayda 22 öğrenciden oluşan bir grup tarafından tasarlanan araç için Van Etten, “Atıklarda potansiyel görüyoruz” şeklinde konuşurken Üretim ekibi üyesi Matthijs van Wijk, “Otomobil şirketlerinin atık malzemeleri kullanmaya başlayacağını umuyoruz” dedi.

   Kaynak: NTV

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ