Plastik OSB’de yerler tükendi

  Plastik OSB’de yerler tükendi
   Poex

   Plastik sektörünün öncü firmalarının yer aldığı İzmir Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (MPİOSB) son kalan iki parsel de sahiplerini buldu.

   Türkiye ve Ege Bölgesi sanayisinin kalkınmasında önemli bir rol üstlenen Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde son kalan 20 bin m2 ve 10 bin m2’lik iki parsel sahiplerini buldu.

   20 bin metrekarelik parsel plastik ambalaj sektörünün öncü firmalarından Fitpak Ambalaj ve Kimya San.Tic. A.Ş.’ye tahsis edilirken, 10 bin metrekarelik parsel ise şu an tüm dünya gündemini meşgul eden koronavirüs teşhis kitlerini de üreten Türklab Tıbbi Malzemeler San. ve Tic. A.Ş.’ye tahsis edildi. İki firma da en kısa sürede yatırımlarına başlayacak.

   Menemen Plastik İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, Türkiye’nin tek plastik ihtisas organize sanayi bölgesi olmalarından dolayı Bölge’nin ön plana çıktığını, Bölge de yatırım yapan plastik üreticisinin diğer bölgelerde yatırım yapan plastik üreticilerine göre daha fazla avantaja sahip olduğunu belirterek “İzmir’de plastik sektörü teşvik yönünden desteklenmeyen sektörler arasında yer almasına rağmen bizim Bölgemizde plastik yatırımı yapan sanayici ihtisas özelliğimizden dolayı teşviklerden yararlanabiliyor” dedi.

   Pandemi süreci ile daha da artan ekonomik sıkıntılara rağmen Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımların devam ettiğini belirten Esen “Hali hazırda 20 parselimizde üretim var, ülke ekonomisine yaklaşık 2 bin kişilik istihdam sağlıyoruz, geri kalan 20 parselin de üretime geçmesi ile bu sayının 5 bin kişiye çıkmasını hedefliyoruz. Esen Plastik firması olarak bu zor dönemde biz de 80 bin metrekarelik parselimizde inşaata başladık. Pandemi nedeniyle temel atma törenini gerçekleştiremedik. İnşallah 2021 yılının şubat ayında tesisimizin açılışını hep birlikte yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ