Plastik üreticilerinin enerji masraflarını azaltmaları mümkün

  Plastik üreticilerinin enerji masraflarını azaltmaları mümkün
   Poex

   ExxonMobil ve Applied Market Information (AMI), ‘’Enjeksiyon Kalıp Makineleri İçin Enerji Tasarruf Rehberi’ni’’ yayınladı. Tanınmış endüstri uzmanı Dr. Robin Kent tarafından hazırlanan rehberde plastik üreticilerinin enerji tasarrufu yapma ve masrafları azaltma konusunda pratik öneriler sunuyor.

   Rehber; yüksek performanslı hidrolik yağları kullanarak bir şirketin kendi ‘enerji parmak izini’ yaratmasına kadar bir plastik enjeksiyon tesisinin hemen hemen her alanında kullanılacak tavsiyeler içeriyor.  Rehberde aynı zamanda bir enjeksiyon makinesine giren enerjiyi yüzde 25’e varan oranlarda tüketen rezistanslara yalıtım uygulayarak ısıtma masraflarının yüzde 50’ye kadar azaltılabileceği, uygulanacak tekniklerle kompresörün enerji tüketimini yüzde 50 oranında azaltılabileceği gibi ipuçları yer alıyor.

   Plastik işlemenin, enerjinin yoğun kullanıldığı ve her bir detayın önemli olduğu son derece rekabetçi bir endüstri alanı olduğunu ifade eden ExxonMobil Türkiye Endüstriyel Saha Pazarlama Uzmanı Seyhan Buran; “Enjeksiyon Kalıp Makineleri İçin Enerji Tasarruf Rehberi”, plastik işlemecilerinin çalışmalarını en iyi düzeye çıkaracak ve enerji tüketimini azaltmalarına yardımcı olacak tüm önemli detayları içermektedir” dedi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ