Plastiklerin iklimi koruma yönü kanıtlanacak

  Plastiklerin iklimi koruma yönü kanıtlanacak
   Poex

   3 yıl önce düzenlenen K Fuarı’nda katılımcılar, oybirliği ile, tüm malzeme zincirinde operasyonel ve kapalı döngülere duyulan ihtiyacı vurguladılar. Endüstri; çevresel uyumluluk, kaynak koruma ve atık önleme alanlarındaki sorunu ele alma ve bunun üzerinde bu kadar uyumlu çalışma konusunda daha önce hiç bu denli aynı görüşü paylaşmamıştı.

   Bu gelişme o zamandan beri büyük bir hız kazandı. K 2022 Fuarı, bu sektörün sorumluluk üstlendiğine ve plastiğin gelecekte sorundan ziyade çözümün bir parçası olacağına dair etkileyici bir kanıt sunacak.

   Tam da bu nedenle, K 2022 Fuarı yol gösterici 3 ana teması olan döngüsel ekonomi, iklim koruma ve dijitalleşme konularına eğilecek.

   Plastikler olmadan dünya ikliminin dikkatli yönetimi mümkün olmayacaktır. Plastikler, hafif yapıları, e-mobilite’yi, rüzgar ve güneş enerjisi üretimlerini mümkün kılmışlardır. Ve burada Döngüsel Ekonomi hayati önem taşırken, dijitalleşme, şeffaflık ve kaynak verimliliği için vazgeçilmez bir kolaylaştırıcıdır.

   19-26 Ekim tarihleri arasında Almanya Düsseldorf’ta düzenlenecek K Fuarı, yüksek vasıflı bir uzmanlık organı olan K 2022 Bilimsel Konseyi’nin ana temalarla ilgili yönlendirici girdilerinden yararlanmaktadır. Bilim insanları, göz önüne alınması gereken konuların bir listesini çoktan hazırladılar. Fuarda sunulacak konu başlıklarından bazıları şöyle öne çıkıyor; kompozit malzemelerin geri dönüşümü, geri dönüştürülen maddelerin standardizasyonu, mikro partiküller, biyolojik olarak parçalanabilen plastikler, polimer bileşeni olarak CO2.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ