Polimer işleme eğitimleri sektöre yol gösterici olacak

  Polimer işleme eğitimleri sektöre yol gösterici olacak
   Poex

   Polimerlerin işlenmesi alanında uluslararası bir bilimsel araştırma ve yenilik platformu olan Polymer Processing Society – Polimer İşleme Topluluğu (PPS), her yıl dünyanın farklı yerlerinde bölgesel ve uluslararası düzenlediği PPS Kongreleri ile polimer endüstrisinin nabzını tutuyor.

   Bu yıl 35.’si düzenlenecek Uluslararası PPS Toplantısı da 26-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında İzmir’in turizm merkezi Çeşme’de gerçekleştirilecek. Toplantıya konuşmacı olarak katılacak dünya çapında isim yapmış akademisyenler kongre öncesinde Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı’na (PAGEV) özel eğitimler de verecek. Plastik üreticilerinin katılımına açık düzenlenecek eğitimler katma değerli üretim noktasında sektöre yol gösterici olacak.

   Polimer işleme alanındaki en önemli organizasyonlardan biri olan ve bu yıl dünya çapında 35.’si düzenlenecek Uluslararası PPS (Polimer İşleme Topluluğu)’in Polimer İşleme Teknolojilerindeki Yenilikler toplantısı, Çeşme Radisson Blu Hotel’de gerçekleştirilecek. PAGEV’in sponsorlarından biri olduğu toplantıya konuşmacı olarak katılacak dünya çapında isim yapmış akademisyenler de toplantı öncesinde PAGEV’e özel eğitimler verecekler. Bölgesel küçük toplantılar dışında böylesine global bir toplantının ilk kez Türkiye’de gerçekleşiyor olması, bilginin ülkemize taşınması anlamında çok kıymetlidir.

   25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde Çeşme Radisson Blu Hotel’de düzenlenecek olan PAGEV Polimer İşleme Eğitimi’nde eş zamanlı olarak iki ayrı salında reoloji, ekstrüzyon, kompozit prosesler, kompozit tasarımı temel bilgileri, kompaund, kauçuk prosesi ve enjeksiyon prosesi hakkında eğitimler sunulacak. ABD ve Türkiye’nin saygın Üniversitelerinden uzmanlar tarafından verilecek eğitimlerin sektörün katma değerli üretim noktasında yol gösterici olacağı öngörülüyor.

   Eğitimlerle ilgili açıklama yapan PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, “Vakfımızın öncülüğünde iki gün boyunca sürecek; ‘Endüstriyel problemler ve yenilikler konularında reoloji, kompaund, ekstrüzyon, enjeksiyon kalıplama ana başlıklarında eğitimler düzenleyeceğiz. Polimer alanında uzmanlaşmış dünyaca ünlü isimleri Çeşme’de ağırlamak ve sanayicilerimize bilgilerini aktarmaları noktasında köprü görevi üstlenmek bizim için büyük önem taşıyor. Katma değerli ürün üretme noktasında yol gösterici olacağına inandığımız toplantımıza tüm firmalarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ