Polimer malzeme sektörünün ticaret sitesi yayında

  Polimer malzeme sektörünün ticaret sitesi yayında
   Poex

   Yağmur Fuarcılık Yayıncılık; plastik ambalaj sektöründeki yaklaşık 25 yıla yakın yayıncılık ve fuarcılık deneyimi ile Pi Dünya “Plastik Hammadde İhale Dünyası” projesini hayata geçirdi.

   Pi Dünya “Plastik Hammadde İhale Dünyası”, plastik sektöründe üretici ve hammadde sağlayıcısı arasında doğrudan köprü oluşturacak dijital bir iş platformu olarak sektöre hizmet verecek. Platform, her sektörden plastik mamul üreticisiyle plastik hammadde tedarikçisini; sıcak arz ve talep açısından doğrudan bir araya getirmeyi hedefliyor. Dolayısıyla hem arz ve taleplerin anında girildiği ve cevap alındığı bir tür ihale portalı hem de pazar ve marka platformu görevi üstleniyor.

   Pi Dünya; www.pidunya.com internet sitesi ve mobil uygulaması olarak iki ayrı platform üzerinden kullanılabiliyor. Alıcılar ve Satıcılar olarak iki bölüme ayrılan uygulamada; plastik üreticileri ve işleyicilerinin Alıcılar bölümüne, plastik hammadde satıcıları ve tedarikçilerinin Satıcılar bölümüne üye olmaları gerekiyor. Siteye üye olan Alıcı ve Satıcı firmalar ilk 6 ay boyunca ücretsiz olarak uygulamadan yararlanabilecekler.

   Satıcılar bölümüne üyelik gerçekleştiren plastik hammadde satıcıları ve tedarikçileri, Alıcılar tarafından sisteme girilen ilgilendikleri ürün gruplarına ait plastik hammadde taleplerini anında bildirim olarak gelen internet sitesi sayfalarından ya da mobil uygulama üzerinden görüntüleyebilmekte, her an her yerde ilgilendikleri taleplere fiyat verebilmekte, Alıcı firmalarla mesajlaşabilmekte, çevrimiçi görüşmeler ve satış onayı verebilmektedirler.

   Alıcılar bölümüne üyelik gerçekleştiren plastik üreticileri ve işleyicileri ise, üretimleri için ihtiyaç duydukları plastik hammadde taleplerini sisteme girdiğinde, talep bilgileri üye olan Satıcı firmalara anında bildirim olarak iletilir. Alıcılar bu şekilde birçok farklı Satıcı firma tarafından taleplerine verilen teklifleri mobilinden ya da web sitesindeki sayfasından aynı anda inceleyerek, en uygun fiyatı seçebilme olanağına sahip olacaklar. Alıcı firmalar, Satıcı firmayla her an her yerde çevrim içi görüşebilecek ve satın alma onayı yapabilecekler.

   Pi Dünya’nın plastik hammadde sektöründe doğrudan satış, pazarlama ve marka süreçleri açısından; internet ortamında bugüne kadar denenmemiş yepyeni bir model oluşturacağını belirten Yağmur Fuarcılık Yayıncılık Halka İlişkiler Müdürü Yasemin Erkimen projenin işleyişi ve kapsamı hakkında şu bilgileri paylaştı; “Firma olarak fuar düzenleme birikimimiz, sektörde tanınırlığımız, başarılı marka imajımız eklenince Pi Dünya projesi çok kısa zamanda yaygınlaşacak, sektörün dijital vizyonunda satış ve satın alma merkezi olarak çözüm ve fayda üreten en büyük marka kuruluşu olacaktır. Pi Dünya tam da bu noktada; internette ve akıllı telefonlarda gelinen en son dijital teknolojiyi, sektörün arz-talep ihtiyaçlarını karşılamak ve somut hedeflerini sağlamak için imkâna dönüştürecek. Üreticiyi ve tedarikçiyi aynı anda esnekliğe ve kolaylığa kavuşturacak.

   Uygulama, sektör temsilcilerinin arz ve talebini direkt buluşturarak ihale portalının yanı sıra bir sanal fuar niteliğini de oluşturacak. Biz sistem yöneticisi olarak talep ve teklifleri doğrudan buluşturacağız. Alıcı ve Satıcı arasındaki ticari ilişki ve yazışmalara, satış ve satın alma işlemlerine karışmayacağız. Görüşmeler ve iletişim sadece Alıcı-Satıcı arasında gizli yürüyecektir. Yağmur Fuarcılık, Alıcı ve Satıcı arasındaki ticari alışverişin bedeli üzerinden hiçbir şekilde komisyon, hizmet bedeli gibi taleplerde bulunmayacaktır.

   Uygulamamızda plastik hammadde sektörüne yönelik tüm ürün grupları yer almaktadır. Pi Dünya uygulaması hem Alıcı hem de Satıcı firmalar için ilk 6 ay ücretsizdir. Ücretsiz deneme süresi bittiğinde firmaların ücretli abone olma zorunluluğu yoktur. Firmaların isteğine bağlı olarak uygulamanın işlevselliğinden memnun kalırlarsa oldukça cüzi miktarlarda ücretli abonelik gerçekleştirebilecekler.

   Sektör firmaları www.pidunya.com internet sitemizden veya Android ya da iOS ortamında “Pi Dünya” uygulamasını cep telefonlarına ücretsiz indirerek üyelik başvurusunda bulunabilirler.”

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ