Polimer mühendisi Alayurt TÜBİTAK girişimcileri arasında

  Polimer mühendisi Alayurt TÜBİTAK girişimcileri arasında
   Poex

   Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Polimer Mühendisliği bölümünün ilk mezunlarından olan Soner Alayurt, 2015 yılında TÜBİTAK‘tan “Bireysel Genç Girişimci Teknogirişim Sermaye Desteği” elde ederek Teknogirişim Sermayesi almaya hak kazandı ve TÜBİTAK girişimcileri arasına girmeyi başardı.

   Polimer Mühendisi Soner Alayurt’un projesi 5 bini aşkın girişimcinin projeleri arasında 220 finalist proje arasında olmayı başardı. Bu başarısının ardından Hagelson Plastik ve Geri Dönüşüm San. Tic. Ltd. Şti. unvanlı firmayı kurarak faaliyetlerine başlayan Alayurt, yapılacak AR-GE  faaliyetleri ile ilerleyen aylarda Türkiye’de yeni plastik geri dönüşüm sistemleri yaratacak projesini geliştirip, ticari bir yapı kazanmasını sağlayarak hayata geçireceğini belirtti.

   Soner Alayurt  projesiyle ilgili yaptığı açıklamada öğrenciyken bir ödevin araştırma konusundan doğan bir fikrin bugün bir proje haline geldiğini ve TÜBİTAK desteği almaya hak kazanarak bir AR-GE firması haline büründüğünü ifade etti.  Yaklaşık  3 yıl süren bu serüven sonucunda gelen başarıyı “Proje fikrine her daim inanmaya ve sabırlı çalışmalara bağlıyorum” diyen Alayurt, “Umarım bu yolda güzel başarılar elde ederim” şeklinde konuştu.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ