Rauwendaal deneyimlerini paylaştı

  Rauwendaal deneyimlerini paylaştı
   Poex

   PAGDER’in (Plastik Sanayicileri Derneği), plastik sanayisinde yüksek maliyetlerden birine yol açan ekstrüzyon sorunlarına yönelik düzenlediği ve yaklaşık 150 katılımcı ile büyük ilgi gören eğitim odaklı iki günlük seminer gerçekleşti.

   Ekstrüzyon alanında dünyanın en saygın isimlerinden biri olan ve bu alanda yazdığı kitapları “ders kitabı” olarak okutulan Dr. Chris Rauwendaal’ın konuşmacı olarak yer aldığı seminerde, imalatçılara maliyet avantajı sağlayan önemli bilgiler sunuldu.

   Sanayicilere ve profesyonellere yönelik düzenlenen “Ekstrüzyonda Sorun Giderme Semineri” yoğun bir katılımla sona erdi.

   PAGDER organizasyonuyla, 8-9 Nisan tarihleri arasında, İstanbul’da düzenlenen seminerin konuşmacısı ise bu bu alanın en saygın isimlerden olan Dr. Chris Rauwendaal oldu.

   Dünya çapında 200’e yakın seminer / konferans veren ve çalışmaları, tüm dünyadaki plastik işleme makineleri üreticileri, kullanıcıları için bir başvuru, referans kaynağı olarak kabul edilen Dr. Chris Rauwendaal’ın verdiği eğitim, yerli makine üreticileri ve kullanıcıları için önemli katkılar sağladı

   Avrupa’nın ekstrüzyon alanında bu yıl en prestijli organizasyonlarından biri!

   Dr. Rauwendaal tarafından ekstrüzyon süreçlerinde yaşanan sorunların hızlı ve verimli çözümüne yönelik önemli bilgilerin katılımcılarla paylaşıldığı seminerin açılış konuşmasını yapan PAGDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Reha Gür, ekstrüzyon alanının en saygın ismi Dr. Chris Rauwendaal tarafından Türkiye’de verilecek olan bu seminerin, Avrupalı plastik işleme makine üreticileri nezdinde de çok prestijli bir seminer olduğuna dikkat çekti. Türkiye plastik sektörünün Avrupa’nın ikinci, dünyanın yedinci büyük üreticisi konumunda olduğunu vurgulayan Reha Gür; hammadde, mamul ve plastik işleme makineleri imalat ve ticaretiyle uğraşan sektör mensuplarına hizmet vermek amacıyla düzenledikleri eğitimleri sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.

   PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci de, seminerde yaptığı konuşmada, “Ekstrüzyonda Sorun Giderme Semineri”nin plastik sektörü için somut kazanç sağlayacak bir eğitim olduğunun altını çizdi. Semerci, “Üniversitede kitaplarını okuduğumuz Dr. Chris Rauwendaal’ın birikimlerinden istifade edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim odaklı bu seminer ile makine üreticilerimizin, kullanıcı kişi ve firmalarımızın bu değerli bilgilere erişim fırsatını sağlıyor olmaktan dolayı mutluyuz“ dedi.

   Dr. Rauwendaal’den büyük maliyet avantajı sağlayacak “Ekstrüzyonda Sorun Giderme Eğitimi”

   Semineri destekleyen Makine Tanıtım Grubu, Ser Rezistans, Sisan Plastik, Tisan Mühendislik Plastikleri, Kuatro Makine firmalarına teşekkür plaketlerinin de sunulduğu etkinlikte, Dr. Chris Rauwendaal, ekstrüder ile çalışan her teknik personelin sorun giderme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan sunumlar yaptı. Sektörün en yüksek maliyetli kalemlerinden biri olan ekstrüzyon sorunlarının efektif ve sistematik bir şekilde çözülmesi için yöntemlerin örnek olaylarla anlatıldığı eğitimde; polimer bozunmasına yönelik olarak, ekstrüzyon süreçlerinde bozunmayı azaltma ve her bir düzensizlikte alınabilecek önlemler, çözüm yolları da katılımcılara aktarıldı. Seminerde, bazı katılımcıların paylaştığı sorular ve örnek niteliği taşıyabilecek gerçek sorunlarına da Rauwedaal tarafından çözüm önerileri getirildi.

   Dr. Chis Rauwendaal Kimdir?

   Ekstrüzyon alanında dünyanın saygın isimlerinden Dr. Chris Rauwendaal, tüm dünyadaki plastik işleme makineleri üreticileri için bir başvuru ve referans kaynağı olarak kabul ediliyor. Rauwendaal’ın kendi alanında “en çok satanlar” listesinde yer alan yayınları, Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinde yıllardır “ders kitabı” olarak okutuluyor. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde 200’e yakın seminer / konferans etkinliği gerçekleştiren Dr. Chris Rauwendaal’ın ekstrüzyon alanında 7 kitabı, 6 ödülü, 9 patentli ürünü, 240 civarında makalesi ve kitap bölüm yazıları bulunuyor.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ