Ravago Akademi’nin modeli için 60 ülke sıraya girdi

  Ravago Akademi’nin modeli için 60 ülke sıraya girdi
   Poex

   Kalifiye eleman sorunu nedeniyle akademi kuran Ravago Türkiye’nin ünü sınırları aştı. Şirket Ravago Akademi’yi 60 ülkeye ihraç etmeye hazırlanıyor.

   Türkiye’de sanayi sektörü en büyük sorunu kalifiye eleman konusunda yaşıyor. Bunu bazı şirketler yurtdışından çalışan ithal ederek çözmeye çalışırken bazıları da kendi bünyesinde ciddi yatırımlar sonucu kurduğu akademilerle aşmayı hedefliyor. Plastik sektöründe faaliyet gösteren Ravago da sektörde yetişmiş polimer mühendisi bulmakta güçlük çeken şirketlerden. Bu amaçla 2011’de Ravago Akademi’yi kuran şirket şimdi bu modeli ihraç etmeye hazırlanıyor. Ravago Akademi Direktörü Dr. Yakup Ülçer, “Kalifiye personel yetiştirmek amacıyla Ravago Türkiye’de kurduğumuz akademinin sağladığı katkı, Belçika’daki genel merkezimiz tarafından çok takdir edildi. Türkiye’de geliştirdiğimiz bu eğitimleri şimdi Ravago’nun faaliyet gösterdiği 4 kıtada, 60’tan fazla ülkeye ihraç edeceğiz” dedi. Ravago Akademi’yi ihraç edilecek ülkenin ihtiyacınagöre yeniden uyarladıklarını aktaran Ülçer, şirketin globalde 5 bin çalışanının bulunduğunu ve bine yakının çalışanın bu eğitimleri alacağını söyledi.

   HEDEF YILDA 500 KİŞİ 

   Türkiye’de polimer bilimiyle ilgili eğitim veren okulun olmadığını ifade eden Ülçer, “Üniversitelerin kimya bölümleri var ama eğitim noktasında eksiklikler yaşanıyor. Verdiğimiz eğitimlerle aslında polimer mühendisi yetiştiriyoruz. Ve bunu alan kişiler alanında uzmanlaşıyor” diye konuştu. Ravago Akademi’den şimdiye kadar 300’den fazla kişinin mezun olduğunu belirten Ülçer, 2014’te 250, sonrasında da her yıl ortalama 500 kişiye eğitim vermeyi hedeflediklerini kaydetti.

   SEKTÖRÜN OKULU OLDUK 

   Ülçer, Ravago Türkiye’nin kendi bünyesinde kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla akademiyi kurduğunu ama zamanla tüm sektöre eğitim veren bir okul halini aldığını söyledi. Ülçer sözlerini şöyle sürdürdü: “Ana işimiz plastik sektöründe hammadde üretimi yapmak. Otomotivden beyaz eşyaya, elektrik elektronikten yalıtıma kadar plastiğin kullanıldığı her alanave 6 bini aşkın firmaya hammadde temin ediyoruz. Çalıştığımız şirketler zamanla bizden bu eğitimleri kendi çalışanlarına da vermemizi istedi. Şimdiye kadar çalışanlarımız dışında 200 kişiyi eğittik. Üç yılda sektörün okulu olduk.”

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ