Ravago Aliağa’da kimya üssü kuruyor

  Ravago Aliağa’da kimya üssü kuruyor
   Poex

   Belçikalı plastik üretim ve dağıtım şirketinden olan Ravago Grup, Aliağa Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 210 bin metrekare alanda yatırıma hazırlanıyor.

   Son 6 ayda 83 firmaya 1 milyon 300 bin metrekare sanayi parselinin tapusunu veren Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’ne (ALOSBİ) şimdi de Avrupa’nın en eski ve önde gelen plastik işletmelerinden Ravago Group katıldı. 1961’de Belçika’da kurulan Ravago, ALOSBİ bünyesindeki Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 210 bin metrekare alanda yatırıma hazırlanıyor.

   Ravago Group, ALOSBİ’de 40 bin metrekare alan üzerine kurulu Eastchem Kimyasal Endüstri’yi bünyesine dahil ettikten sonra Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 170 bin metrekare ilave sanayi parseli alarak toplam alanını 210 bin metrekareye çıkarttı.

   Toplam 50 ülkede faaliyetlerini sürdüren Ravago’nun 3 binden fazla çalışanı ve 10 milyar Euro’nun üzerinde yıllık cirosu bulunuyor. Plastik hammadde üretim, dağıtım ve ticaretinde global çözümler sunan Ravago Group, gerçekleştirdiği hedefleri yeni yatırımlarla destekliyor.

   ‘Yatırımlarımız devam edecek’

   Ravago Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Onur yaptığı açıklamada, “Gelecekte de Aliağa OSB’de yatırımlarımız devam edecek. Özellikle petrokimya ve plastik hammadde üretiminde yatırımlarımızı devam ettireceğiz. Zira Türkiye’nin özellikle plastik hammadde konusunda ciddi ithalatı var ve bu yerli üretimler ile ikame edilmelidir. Fayda gelen zamanda hem iç sanayii alanına tedarik kolaylığı sağlamak hem de var olan dış ticaret açığına olumlu katkı olarak hayata gelecektir” dedi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ