Sabancı Üniversitesi’nden Sanayi Odaklı Projeler

  Sabancı Üniversitesi’nden Sanayi Odaklı Projeler
   Poex

   Sabancı Üniversitesi’nin, üniversite-sanayi işbirliğine yeni bir boyut kazandırdığı Sanayi Odaklı Projeler’in ilk çıktıları 11 Mayıs 2017 günü Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (SUNUM) gerçekleşen Bahar Daveti ile paylaşıldı. Davete çeşitli sektörlerden otuzun üzerinde davetli katıldı.

   Programda, sanayi odaklı projeler için gerekli alt yapıya sahip olduklarını ifade eden Sabancı Üniversitesi Rektör Vekili  Prof. Dr. Ayşe Kadıoğlu; “Türkiye’nin yüksek eğitim profiline bir nefes, bir yenilik getirdiğimizi düşünüyoruz. Bu sinerjiden çok güzel çalışmalar çıkacağına inanıyoruz.” dedi.

   Fakülte lisans öğrencilerinin, lisans bitirme projelerini sanayi perspektifi ile gerçekleştirmeleri gerektiğine vurgu yapan Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu konuşmasına konuşmasını şöyle sürdürdü; “Mezuniyet öncesinde öğrencilerin sanayinin reel sorunları ile tanışmalarını ve gerçekçi çözümler üretmelerini sağlamak için bu projeyi gerçekleştirdik. Sektör ayrımı yapmaksızın kurumlarla iletişim kurarak, yapmak istedikleri ama zaman ve kaynak ayıramadıkları mühendislik alanındaki her türlü proje önerisini üniversite işbirliğiyle çözümlenebilecek Sanayi Odaklı Projeler kapsamında değerlendirdik.”

   Savunma sanayi, otomotiv tasarımı ve yan sanayi, bilişim, elektronik, kimya, inşaat, dayanıklı tüketim malları gibi çeşitli sektörlerden projeye katılan 10 kurumun önerdiği projeler arasından seçilen 17 proje Sabancı Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşti. Sanayi Odaklı Projeler Programı’na katılan kurumlar arasında; Airties, Bonbon, Farplas, Havelsan, Hexagon Studio,  Hayat Kimya, Karel Kalıp, Siemens, STFA İnşaat ve Tübitak Bilgem yer aldı. Programa katılan kurumların yöneticilerine teşekkür plaketleri Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu tarafından takdim edildi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ