Şarkışlalı Aydın Plastik’in elektriği güneşten

  Şarkışlalı Aydın Plastik’in elektriği güneşten
   Poex

   Sivas’ın Şarkışla ilçesinde faaliyet gösteren plastik film üreticisi Aydın Plastik, fabrika sahasının yanına kurduğu güneş panelleriyle iş yerinin elektrik ihtiyacını karşılıyor.

   Sivas’ın Şarkışla ilçesinde plastik film imalatı yapan Aydın Plastik’in Genel Müdürü Osman Aydın, iş yerinin yanına kurduğu güneş panelleriyle elektrik üretiyor. Sivas-Kayseri karayolu Kızılcakışla Köyü Kavşağı yakınlarındaki fabrikasında imalat yapan ve çeşitli illere toptan satış yapan Aydın, 26 yıldır faaliyet gösteren fabrikasında yüksek elektrik faturalarından kurtulmak için hazırladıkları “Üretimde Güneş Enerjisi Projesi”nin geride bıraktığımız yıl Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildiğini söyledi. Kalkınma ajansının desteğiyle proje kapsamında 9 bin metrekare alana, yaklaşık 1500 güneş paneli kurduklarını belirten Aydın, kurulum çalışmalarının geçen ay  tamamlandığını ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi ile bağlantı anlaşması yaptıklarını kaydetti.

   Aydın, projenin maliyetinin 1 milyon 400 bin lira olduğunu ifade ederek, bu güneş panelleri sayesinde ürettikleri elektriğin yüzde 80’ini ile ihtiyaçlarını karşılayacaklarını, geri kalan kısmı da dağıtım şirketine satacaklarını söyledi.

   Bu tür projelerin ülke ve bölge ekonomisi açısından önemli olduğunu vurgulayan Aydın, Şarkışla’nın güneş enerjisi üretimi için elverişli olduğuna dikkati çekerek, iş adamlarına bu tür yatırımlar yapmaları çağrısında bulundu.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ