Sumika Polymer Compounds Türkiye’de THERMOFIL HP® üretimine başlıyor

  Sumika Polymer Compounds Türkiye’de THERMOFIL HP® üretimine başlıyor
   Poex

   Türkiye compound pazarında öncü bir oyuncu olan Sumika Polymer Compounds Turkey (eski adıyla Emaş Grup), THERMOFIL HP® (yüksek performanslı) polipropilen (PP) bileşiklerini Türkiye’deki ve Karadeniz’e komşu ülkelerdeki müşteriler için üretmeye başlıyor.

   Sumika Polymer Compounds (SPC) Türkiye, çeşitli termoplastik bileşikler ve poliolefin bazlı elastomerler üreten Japon grup Sumitomo Chemical Co Ltd.’nin iştiraki olan Sumika Avrupa’nın bir parçasıdır. SPC Türkiye’nin Gemlik, Bursa ve Manisa’da tesisleri bulunuyor.

   2019’un başlarında Sumika bünyesine katılan Türkiye tesisleri, mineralli ve geri dönüştürülmüş PP üretiminde uzun yılların tecrübesini taşıyor. Ayrıca Thermofil™ HP üretimi de Gemlik fabrikasında yakın zamanda başlıyor. Bu ilaveyle birlikte SPC Türkiye’nin toplam üretim kapasitesi yılda 60Kt’a ulaşacak.

   THERMOFIL HP®, poliamidlerin (PA), polibütilen tereftalatların (PBT) ve uzun lifli PP’nin yerine kullanılabilecek özelliklere sahip cam elyaf takviyeli bir PP bileşiktir. Thermofil™ HP kullanıcılara hafiflik, düşük maliyet, düşük yoğunluk, yüksek mukavemet ve sertlik, yüksek darbe direnci ve kolay işlenebilirlik gibi avantajları sağlıyor.

   Sumika Polymer Compounds, ağırlıklı olarak otomotiv, beyaz eşya ve çeşitli endüstriyel uygulamalarda kullanılan sürdürülebilir, sağlam ve yüksek performanslı PP bileşikleri ile tanınıyor. Grubun Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Tayland, Çin, Japonya, Hindistan, Fransa ve son olarak Polonya’da üretim tesisleri bulunuyor.

   Japon Sumitomo Chemical grubunun bir parçası olan Sumika Polymer Compounds Europe, 40 yılı aşkın bir süredir termoplastik üretmekte olup çeşitli termoplastik bileşikler ve poliolefin bazlı elastomerler sunmaktadır. Yüksek kaliteli poliolefin termoplastik bileşikleri ve elastomerleri alanında lider konumdadır. Çalışanlarımızın misyonu, iş ortaklarımızın sürdürülebilir performansına doğrudan katkıda bulunmaktır. Otomotiv, beyaz eşya ve özel uygulamalar için polipropilen (PP) bileşikleri uzmanı olarak, özellikle yüksek performans için tasarlanmış geniş bir ürün yelpazesiyle tanınmaktayız. Bununla beraber endüstriyel kullanım için dayanıklı plastik bileşikler tedarik ediyoruz. Gelecekteki talepleri karşılamak için sürekli olarak yeni teknolojiler geliştiriyoruz. Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Tayland, Çin, Japonya, Hindistan, Türkiye ve Polonya’daki küresel Sumika şirketleri ağının bir üyesi olarak dünya çapındaki müşterilerimize tedarik ve destek sağlayan küresel bir ortaklık içindeyiz.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen Telegram grubumuza katılabilirsiniz: https://t.me/plastonline

   Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ