Tecnoplas’ın ihracatta yeni hedefi Afrika

  Tecnoplas’ın ihracatta yeni hedefi Afrika
   Poex

   Türkiye’de PVC üretiminde ilk 5 firma arasında yer alan Tecnoplas, ihracat pazarlarını genişletiyor.

   Türkiye’de PVC üretiminde ilk 5 firma arasında yer alan Tecnoplas, ihracat pazarlarını genişletiyor. Tecnoplas PVC Kapı ve Pencere Sistemleri Genel Müdürü Abdullah Yıldız, “Tecnoplas olarak üretimimizin yüzde 50’sini iç piyasaya satıyoruz. Yüzde 50’sini ise Türk Cumhuriyetleri, Arap ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve Rusya’ya ihraç ediyoruz. İhracatta en büyük hedefimiz Afrika pazarına güçlü bir şekilde girmek” dedi.

   Teknoplas’ın Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 1997 yılında kurulduğunu hatırlatan Yıldız, PVC üretiminde Gaziantep’in İstanbul’dan sonra 2. sırada yer aldığını vurguladı. PVC sektöründe söz sahibi olan kentte, bu alanda faaliyet gösteren önde gelen firmalar arasındaki Tecnoplas’ın, dünya markası olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü belirten Tecnoplas PVC Kapı ve Pencere Sistemleri Genel Müdürü Abdullah Yıldız şunları söyledi:

   “Kurulduğumuz günden bu yana kaliteyi ve yenilikçiliği ilke edindik. 30 bin metrekaresi kapalı toplam 50 bin metrekare alanda üretim yapıyoruz ve toplam 200 kişiyi istihdam ediyoruz. Üretimin her aşamasında denetimden geçirdiğimiz ürünlerimizi son aşamada yüzde 100 fonksiyonellik testi yaparak müşterilerimize ulaştırıyoruz. Fiyatta değil, kalitede rekabet eden bir dünya markası olmayı hedefliyoruz. Türkiye’de 9 bölge müdürlüğümüz, 700 bayimiz, yurtdışında ise 300’e yakın bayimiz var.”

   Yeni yatırımlara imza atmayı planlıyor

   Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yeni yatırımlara imza atmayı planladıklarını kaydeden Tecnoplas PVC Kapı ve Pencere Sistemleri Genel Müdürü Abdullah Yıldız, “Türkiye ekonomisine bir nebzede olsa katkıda bulunabilmek adına makine alımlarında yerli üretimi tercih ediyoruz” dedi.

   Üretim politikalarını da sektörde dışa bağımlılığı ortadan kaldırma hedefiyle yönlendirdiklerini anlatan Yıldız, Tecnoplas’ın CE, ISO ve TSE kalite belgelerine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ