Tomra’nın kitabından plastik atıklara yeni bir bakış açısı

  Tomra’nın kitabından plastik atıklara yeni bir bakış açısı
   Poex

   Okyanuslar ve deniz yaşamı için tehdit oluşturması plastik atıkları engellemek için yeterli bir neden sayılırken, kârlı yeni iş fırsatları da bu konu için başka bir sebep olarak gösteriliyor.

   Tomra Sorting Geri Dönüşüm, plastik değer zinciri boyunca plastik atıkların azaltılması için dönüşüm fikirlerini paylaşan yeni bir e-kitap yayımladı. Elektronik ortamda ücretsiz olarak indirilebilen yayın, döngüsel ekonominin benimsenmesinin çevremiz için hayati önem taşımasının yanı sıra yeni iş fırsatları sunduğuna da dikkat çekiyor.

   Tomra’nın en son e-kitabı birçok avantajı ile plastiklerin günlük hayatımızda yeri doldurulamaz hale geldiğine dair gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşırken, plastik atıkların hâlihazırda okyanus ve denizlerde yaratmış olduğu tehdidin engellenebilmesi için acilen harekete geçilmesi gerektiğini vurguluyor. E-kitaba göre konunun can alıcı noktası, kulanım sonrası plastiklere ne yapıldığı ve döngüsel ekonomiye nasıl yeniden girdiği. Plastik değer zincirinde etkin uygulama tedbirleri alarak, ekonomi, toplum ve çevre için uzun vadeli faydalar sağlanabiliyor.

   https://www.tomra.com/pvc-ebook adresi üzerinden indirilebilen kitap, çevresel felakete engel olmak için gereken birçok eylemi aktarıyor. Ayrıca plastik değer zincirindeki, kimyasal ve plastik üreticileri, tüketim ürünleri şirketleri, perakendeciler, tüketiciler, atık yönetimi şirketleri, geri dönüşüm tesisleri ve kanun yapıcılar gibi tüm önemli paydaşların yapması gereken aksiyonlardan da bahsediyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ