TTG’den 47 projeye 44 milyon lira destek

TTG’den 47 projeye 44 milyon lira destek
Poex

Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen ihracat politikaları, stratejiler, hedef pazarlar ve tanıtım faaliyetleri çerçevesinde, Türkiye ihracatının geliştirilmesi ve Türk malı algısı ile ülke imajının dünya pazarlarında güçlendirilmesi amacıyla, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) 2018 yılı ilk 6 aylık faaliyet raporunu yayınladı.

Yeni bir yapılanma olan Türkiye Tanıtım Grubu’nun faaliyetlerinde kurumsal kimlik çalışmalarının oluşturulması faaliyetleri yoğunluk gösterirken, her bir ülkeye özel ‘Türkiye algısı’ araştırmalarının yapılarak elde edilen sonuçlara göre ülkelere özel tanıtım stratejileri geliştirileceği ifade edilmekte.

47 sektörel projeye destek

Alt sektörler bazında 183 sektör projesinden 47 tanesinin desteklenme kararı alındığı Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) faaliyetleri çerçevesinde 5 proje ile 12 milyon liralık destek oranı verilmesine karar verilen fındık ve mamulleri sektörü en fazla destek sağlanacak sektör olarak öne çıkarken, plastikler ve mamulleri sektörünün de içerisinde yer aldığı kimyevi maddeler sektörüne 4 milyon lira destek sağlanacak. Özellikle Almanya’da gerçekleştirmeyi planladığı makine zirvesi, makine sektörü ve vizyon turları gibi proje örnekleri ile 3 milyon liralık tanıtım bütçesi bulunan makine ve aksamları sektörü oyuncuları güçlü Almanya pazarında varlığını güçlendirmeye devam edecek.

 

Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ