Türk plastik eğitmenleri Avrupalıları eğitecek

  Türk plastik eğitmenleri Avrupalıları eğitecek
   Poex

   Türkiye plastik sektörü firmalarına yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Ege Mühendislik ve Danışmanlık’ın eğitim uzmanları tecrübe ve bilgi birikimlerini yurtdışındaki paydaşlar ile paylaşmaya hazırlanıyor.

   Sektör çalışanlarının sektör içerisinde yetişmesine katkıda bulunmasının yanı sıra şirketlerin de üretimde enerji tasarrufu, üretim verimliliği gibi faydalar sağlamalarına imkan tanıyan Ege Mühendislik eğitmenleri Bulgaristan Polimer Derneği (BAP) ile yapılan işbirliği ile şimdi de Bulgaristan plastik sanayisinin gelişmesine katkıda bulunacak.

   Ege Mühendislik Eğitim Direktörü Erol Türker’in Ağustos ayı içerisinde işbirliği kapsamında ziyarette bulunduğu Bulgaristan Polimer Derneği’ndeki toplantıya Dernek Başkanı Cvetanka Todorova ve Genel Sektereri Emiliya Kulinska katıldı. Ziyaret kapsamında Türkiye plastik pazarı ve gerçekleştirilen eğitim ve özel proje faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Ege Mühendislik Eğitim Direktörü Erol Türker, Bulgaristan plastik piyasası hakkında da bilgiler aldı.

   Bulgaristan genelindeki firmaların tamamına yakınının küçük ve orta ölçekli şirketlerden oluştuğunu ifade eden Bulgaristan Polimer Derneği Başkanı Cvetanka Todorova, şirketlerin teknik eğitim alanındaki ihtiyaçlarını gidermeden yetersiz kaldıklarını belirtti.

   İşbirliği anlaşmasının içeriğine dair açıklamalarda bulunan Ege Mühendislik Kurucu Ortağı Engin Cantürk, Bulgaristan plastik piyasasının plastik, polimer, kauçuk, kompozit ve kimya sektörlerinde ihtiyaç duyduğu konulardaki eğitimlerde Bulgaristan Polimer Derneği adına eğitim organizasyonları düzenleyeceklerini belirterek, yapılan işbirliği neticesinde ülkede ihtiyaç duyulan ve talep edilen eğitim konularında tek yetkili kurum olduklarını ifade etti.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ