Türk plastikçiler 108 milyar dolarlık pazarda pay arıyor

  Türk plastikçiler 108 milyar dolarlık pazarda pay arıyor
   Poex

   Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan, Körfez ülkelerinin 108 milyar dolarlık kimya endüstrisinin yüzde 74’ünü oluşturuyor. Bu rakam ile ülkeler körfez bölgesinin 500 binden fazla doğrudan ve dolaylı iş sağlayan en büyük ikinci üreticisi pozisyonunda.

   Alternatif pazarlardan pay almaya çalışan Türk plastikçiler Ocak ayında Dubai’de düzenlenecek Arabplast Fuarı’nda yer almaya hazırlanıyor. Plastik, petrokimya ve kauçuk sanayilerine odaklanmış dünyanın en büyük üç küresel etkinliğinden biri olarak kabul edilen ve 2 yılda bir Dubai Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen fuarda Türkiye’den plastik sanayicileri 2019 Ocak ayında da milli katılım ile yer bulma imkanına sahip olacak.

   Ekstrüzyon, enjeksiyon, kalıplama, kimyasallar ve plastik sektörü ile ilgili diğer tüm bileşenleri bir araya getiren katılımcılara ev sahipliği yapan Arabplast Fuarı 2017’nda en çok Almanya’dan katılımcı çekilmişti. Bir önceki etkinlikte bine yakın firma katılım gösterirken, 30 bine yakın ziyaretçi fuarı ziyaret etmişti.

   Fuarın Türkiye’den milli katılım organizasyonunu İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ve Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) düzenliyor.

    

   Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

    

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZ