Vatan Plastik YKB Behruz Vatandost: “Korkulacak bir durum yok”

Vatan Plastik YKB Behruz Vatandost: “Korkulacak bir durum yok”
Poex

Türkiye’nin ilk plastik sanayi işletmelerinden film ambalaj malzemeleri üreticisi Vatan Plastik, beşinci fabrikasının 40 dönümden oluşan ikinci etabının temelini attı. Bilecik Osmaneli Organize Sanayi Bölgesinde temel atma töreninde konuşan Vatan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Behruz Vatandost, “‘Bu yatırımımızın maliyeti 12 milyon dolar. Sürdürülebilirlik bizim için çok önemli. Bu sebepten yatırımlarımızın devamı gelecek. Sanayicilerimiz yatırımdan korkmasın” mesajı verdi.

Açılışa Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Adalet ve Kalkınma Partisi Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin de iştirak etti.

Vatandost: “İhracatımız yüzde 40 arttı”

Yıllık ihracat cirosu 60 milyon doları bulan ve yüzlerce kişiye istihdam sağlayan Vatan Plastik’in Yönetim Kurulu Başkanı Behruz Vatandost: “Sanayide yatırım bitmez. Yatırımlar devam edecek. Ülkenin ekonomisi güçlensin diye yatırım yapıyoruz. Her zaman yatırım yapmak lazım. Su gelirken baraj kuramazsın. Barajı kurarsın su gelir. Ben 60 yıldır Tahtekale’den bu güne kadar hep teknolojiyi takip ettim. Türkiye’de bir sıkıntı yok. Çünkü biz 64 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bizim ihracatımız yüzde 60. Hatta bu sene ihracatımız yüzde 40 arttı. Devam da edecek. Bana burada 500 bin dönüm verseler yine yatırım yaparım, iş yaparım. Korkulacak bir durum yok.” dedi.

Vali Büyükakın: “Tamamen spekülatif”

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’da törende yaptığı konuşmada: “Ben ekonomi doçentiyim. Finansal ve ekonomi krizleriyle ilgili özel çalışmalar yaptım. Bakın bu krizin rasyonel ekonomik temeli yok. Dövizdeki bu artışın hiç bir rasyonel temeli yok. Bugün bir sürü insanın belirsizlikten bahsettiği, ümitsiz konuşmalar yaptığı, kötü senaryolar yazdığı bir dönemde arkamızda bir temel atılacak. Gerçek bu. Öbürü sadece spekülatif. Döviz kurunun buraya gelmesinin reel ekonomi ile bir ilgisi yok. Tamamen spekülatif.’ dedi.

Adalet ve Kalınma Partisi Bilecik Milletvekili Selim Yağcı ise, “Ekonominin hassas süreç geçirdiği bu dönem içerisinde yapılan bu yatırım son derece önemli. Bizleri sarma çabası gayreti içerisinde olan dış mihraklara karşı elimizdeki en büyük silahın daha fazla yatırım, daha fazla iş gücü ve daha fazla üretim olduğuna inanıyorum. Bu tür yatırımların devamını da bekliyoruz.’ dedi.

 

Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ