Versalis’ten yüzde 75 geri dönüştürülmüş polistiren gıda ambalajı

Versalis’ten yüzde 75 geri dönüştürülmüş polistiren gıda ambalajı
Poex

Eni şirketi Versalis, geri dönüştürülmüş hammaddelerden yapılan döngüsel ekonominin gerekliliklerine katkı sağlayan ürün yelpazesini genişletiyor. Versalis Revive serisine artık yüzde 75’i geri dönüştürülmüş polistiren ile yapılan gıda ambalajları eklendi.

Versalis Revive PS Air F – Series Forever olarak anılan ürün için tüketim sonrası oluşan polistirenin yüksek kaliteli hammaddelere geri dönüştürülmesinde İtalyan Forever Plast ile işbirliği sonucunda ortaya çıktı.

Versalis Revive PS Air F – Series Forever bir iç katmandan ve işlenmemiş polistirenden yapılmış iki dış katmandan oluşuyor. A-B-A fonksiyonel bariyer olarak bilinen bu yapı, gıdayla temas uyumu da sağlamakla birlikte, fonksiyonel bariyer tasarımı, sıkı testler, pazara yenilikçi ürünler getirmek için uygun teknolojiler geliştirmek üzere Almanya Fraunhofer Süreç Mühendisliği ve Paketleme Enstitüsü (IVV) başta olmak üzere çeşitli kurumların birlikteliği ile geliştirildi.

Versalis Revive PS Air F – Forever serisi ambalajlar ile özellikle et ve balıkların ambalajlanması hedefleniyor.

Kaynak: Macplas

 

Sektörden gelişmeleri takip etmek için bu bağlantıyı takip ederek yalnızca yöneticiler tarafından mesaj gönderilebilen WhatsApp grubumuza katılabilirsiniz: https://chat.whatsapp.com/49jJ8XuxSSWK32KkAWiRJ7

Sitemizde yer alan haberlerle ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için destek@plastonline.com üzerinden veya takip eden WhatsApp bağlantısı üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz; api.whatsapp.com/send?phone=905544041381

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ